Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Baltic Pipe. Na wznowienie prac będzie trzeba poczekać

13
Podziel się:

Zdobycie nowej decyzji środowiskowej dla lądowego odcinka Baltic Pipe w Danii zajmie 7-8 miesięcy - informuje duńska agencja Ochrony Środowiska.

Baltic Pipe. Na wznowienie prac będzie trzeba poczekać
Baltic Pipe wstrzymany, Na budowę będzie trzeba poczekać. (Baltic Pipe, twitter.com)

Duńska Agencja Ochrony Środowiska oraz Energinet - operator i inwestor gazociągu, będą musieli dokonać nowej oceny oddziaływania na środowisko budowy Baltic Pipe.

- Częścią tego procesu są wysłuchania publiczne, trwające osiem tygodni. Szacujemy, że przed nami około 7-8 miesięcy prac, zanim zdobędziemy nowe pozwolenie - powiedział Niels Bjorkbom z Agencji.

31 maja duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe, wydane przez Agencję Ochrony Środowiska na budowę lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe. Za powstanie tego fragmentu inwestycji (o długości 210 km) odpowiada duński operator przesyłowy Energinet.

Zobacz także: Budowa Baltic Pipe. "Bez tej inwestycji będzie duża luka w dostawach gazu"

Firma poinformowała, że prac nie da się wstrzymać natychmiast, część z nich musi być tymczasowo kontynuowana – chodzi m.in. o przekraczanie cieków wodnych czy budowę przepraw. Natychmiastowe ich zamknięcie byłoby wręcz niebezpieczne.

Energinet przygotowuje plan wstrzymania prac na takich odcinkach, mniej newralgiczne place budów będą zabezpieczone i zamknięte.

W sprawę pozwolenia na budowę Baltic Pipe zamierza się zaangażować Komisja Europejska.

- Pozwolenie środowiskowe dla tego gazociągu jest kwestią krajową duńskich władz i sądów. Komisja Europejska jest gotowa zaangażować się w znalezienie rozwiązania tej sprawy, tak aby kwestie środowiskowe zostały w pełni uwzględnione – przekazał PAP wysoki urzędnik KE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
do trolla
rok temu
To właściciele gigantów medialnych USA zadecydowali o wyborze staruszka z demencją na Prezydenta, który niweczy co poprzednik z wielki trudem zaczął w Świcie naprawiać. Wielkie szkody widzimy już i dla Polski i Polaków
pilnować tego
rok temu
Najgroźniejsze w dzisiejszym Świecie są współczesne pakty wzorem Ribbentrop-Mołotow!! To ścisła współpraca Angeli Merkel z Putinem a wcześniej przeniesienie się z Berlina do Moskwy jej poprzednika to najniebezpieczniejsze współczesne "pakty"
Jolka
rok temu
No i co pisowcy, 1 cm za granicą Polski wasza skuteczność spada do poziomu gluta z nosa
Simon
rok temu
Jeżeli jest równość w Unii Europejskiej to Niemcy odsprzedadzą nam gaz z Nord Stream 2 po tej samej cenie co sami będą kupować.
aaa
rok temu
Z kim korabolowali Duńczycy podczas drugiej wojny światowej