Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bankructwo Argentyny. Fernández chce negocjacji z MFW

16
Podziel się

Kandydat na prezydenta Argentyny Alberto Fernández podzielił się swoimi przemyśleniami z dziennikarzami. Wskazał na błędy obecnego prezydenta przy zaciąganiu pożyczki od Międzynarodowego Funduszu Walutowego i podkreślił, że jeśli wygra wybory, będzie chciał renegocjować jej warunki.

Sytuacja Argentyny nie poprawia się
Sytuacja Argentyny nie poprawia się (iStock.com, ViewApart)
bDzRGwMl

– Powiem im, że jest tylko jedna niepodważalna rzeczywistość, a jest ona taka, że przy obecnych warunkach Argentyna nie jest w stanie spłacić ciążących na niej długów – powiedział dziennikarzom "Clarin" Fernández.

W rozmowie podkreślił, że nie miałby problemu, aby pomóc Mauricio Macriemu (obecnemu prezydentowi) w renegocjacji warunków pożyczki od MFW. Jednocześnie wskazał na to, że ciężko byłoby mu podjąć się samemu rozmowom z Funduszem Walutowym, ponieważ musiałby wskazać błędy Macriego.

Ocenił też pożyczkę zaciągniętą od MFW jako "szkodliwą". Argentyna w połowie 2018 roku kredyt stand-by na kwotę 57 miliardów dolarów – jej warunki przewidywały dokonanie znacznych cięć budżetowych. Fernández podkreślił jednak, że bez tych pieniędzy jego kraj byłby zmuszony zawiesić spłacanie swych długów. Jednakże ocenił przy tym, że warunki tego kredytu, zmuszają Argentynę do "podległości" względem MFW.

bDzRGwMn
Zobacz także: Zobacz także: Oczy świata zwrócone na USA. Rynki czekają na decyzję Fed

– Musimy zrozumieć, że obecnie jesteśmy dokładnie w sytuacji technicznego bankructwa i dlatego argentyńskie obligacje mają taką wartość, jaką mają, gdyż świat wie, że nie mogą zostać wykupione. Musimy działać rozsądnie, a rozsądek mówi nam, że Argentyna musi dotrzymać swych zobowiązań – powiedział opozycyjny kandydat na prezydenta "Clarinowi".

Fernández w prawyborach pokonał zdecydowanie Macriego, co czyni z niego faworyta w wyścigu o fotel prezydencki. Jego wygrana jednocześnie doprowadziła do wstrząsu na rynku argentyńskim. Inwestorzy obawiają się, że mógłby on rozluźnić dyscyplinę finansową. O burzliwej historii tego kraju przeczytasz tutaj.

bDzRGwMt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzRGwMO
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(16)
Ekonomista
rok temu
Te informacje z innych części świata są po to aby obecny polski rząd i przeciętny Polak przeanalizował przyczyny jak mogło do tego dojść i bardzo poważnie wziął to pod uwagę przy realizacji obecnego programu ekonomicznego Polski . A my właśnie idziemy dziarskim krokiem po drodze którą wcześniej szła Grecja,Wenezuela i Argentyna. Rozdawnictwo pieniędzy wcześniej czy pózniej kończy się katastrofą ekonomiczną kraju który to robi. Najmniejszy kryzys obdziera ze złudzeń te rządy które żyją za pożyczone pieniądze na kredyt. A tak teraz jest za rządu PiS. Kupowanie głosów przed wyborami idzie na całego w Polsce. Finał patrz jak w ww krajach.
Mamuska
rok temu
Nas tez to czeka....
Eternit
rok temu
PiS też emituje obligacje w rekordowych ilościach. Plebs się cieszy z 500+ i innych prezentów. A jak przyjdzie czas spłaty z odsetkami to będą winne banki a nie ci co na PiS głosowali.
bDzRGwMP
Xona
rok temu
Ale co to obchodzi niedorozwoja z PiS on nawet nie wie gdzie leży Argentyna
Lac
rok temu
Podobna populacja, podobny dług. Ostrzeżenie, z którego musimy wyciągnąć wnioski i wprowadzić ostre cięcia.
...
Następna strona