Notowania

Bankructwo Wow Air. Islandzka linia lotnicza nie uratowała się przed upadkiem

"Wow Air zakończył działalność. Wszystkie loty zostały anulowane" - taka informacja wita odwiedzających stronę taniego przewoźnika z Islandii. Zadłużonej spółce nie udało się znaleźć inwestora i była zmuszona ogłosić upadłość.

Podziel się
Dodaj komentarz
(123RF)
Wow Air jako jeden z niewielu tanich przewoźników oferował loty z Europy do USA i Kanady.

Jak pisze serwis fly4free.pl, jeszcze w czwartek rano Wow Air wydał komunikat, w którym przekonywał, że choć zawiesił loty, to nadal będzie walczył o przetrwanie. W trybie pilnym miało odbyć się spotkanie z udziałem wszystkich akcjonariuszy i wierzycieli.

- Jesteśmy w końcowej fazie finalizacji podwyższenia kapitału z grupą inwestorów. Wszystkie loty zostały odłożone do czasu sfinalizowania dokumentacji - napisano w komunikacie przewoźnika. Potem jednak ukazało się ogłoszenie, że linia lotnicza przestaje istnieć.

Zadłużona po uszy spółka próbowała ratować się zamieniając długi wierzycieli na akcje. To miało pozwolić na pozyskanie inwestora, ale nie znalazł się chętny na ratowanie pogrążonego w tarapatach przewoźnika.

Obejrzyj: brexit a chaos na lotniskach

.
W informacji skierowanej do pasażerów, Wow Air radzi sprawdzić dostępność połączeń u innych przewoźników. Przewoźnik dodaje, że niektóre linie w tej sytuacji mogą zdecydować się na zaoferowanie im obniżone ceny biletu, według tak zwanej taryfy ratunkowej.

Wow Air pisze też, co zrobić w sprawie zwrotu pieniędzy za bilet na lot, który się nie odbędzie.

W przypadku zakupu za pomocą karty kredytowej przewoźnik poleca zwrócenie się do organizacji płatniczej o sprawdzenie, czy zwrot kosztów jest możliwy. Jeśli bilet został kupiony u europejskiego pośrednika, można zwrócić się o zwrot pieniędzy na podstawie unijnej dyrektywy o wyjazdach zorganizowanych.

Pasażerowie mogę też zażądać zwrotu pieniędzy od samego przewoźnika na podstawie europejskiego rozporządzenia o prawach pasażerów, ale zaznacza, że adresatem tych żądań będzie likwidator spółki.

Włochy. Na zdj. lotnisko Fiumicino obsługujące Rzym
Włochy: strajk pracowników branży lotniczej. Poważne utrudnienia - kilkadziesiąt lotów odwołanych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: lotnictwo, wiadomości, gospodarka, bankructwo wow air
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-03-2019

buhahaTak właśnie kończą firmy z powodu całkowitej bezkarności osób zarządzających, dysponujących nie swoimi pieniędzmi,których wynagrodzenie w głównej … Czytaj całość

28-03-2019

KazioSzkoda, w porównaniu do Ryanaira w Wowie były luksusowe warunki

28-03-2019

Pucio.....Jaką mogli być konkurencja innych TANICH linii skoro w Islandii Pensje +reszta wiec i koszty należą do NAJWYŻSZYCH w Europie ..............

Rozwiń komentarze (5)