Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Włochy: strajk pracowników branży lotniczej. Poważne utrudnienia - kilkadziesiąt lotów odwołanych

0
Podziel się:

Ogromne utrudnienia w ruchu lotniczym w całych Włoszech. Na poniedziałek zaplanowano ogólnokrajowy strajk pracowników całej branży, zarówno personelu naziemnego, jak i załóg samolotów. Kilkadziesiąt lotów zostało odwołanych.

Włochy. Na zdj. lotnisko Fiumicino obsługujące Rzym
Włochy. Na zdj. lotnisko Fiumicino obsługujące Rzym (East News)
bEKFgTsR

Włochy. Strajk branży lotniczej w całym kraju

Poniedziałkowy strajk we Włoszech zorganizowano na znak protestu przeciwko sytuacji w całym sektorze ruchu lotniczego. Decyzje o jego rozpoczęciu podjęło sześć związków zawodowych. W wydanym komunikacie podkreśliły one, że z powodu konkurowania między liniami lotniczymi pogarsza się sytuacja pracowników i dochodzi do praktyk "dumpingowych" (zaniżania kosztów - przyp. red.) w kwestii kontraktów - podaje PAP.

O trudnościach w ruchu lotniczym informują wszystkie linie, które mają na poniedziałek zaplanowane przyloty i wyloty z włoskich lotnisk.

bEKFgTsT

Włochy. Kilkadziesiąt lotów odwołanych

W poniedziałkowym strajku uczestniczą pracownicy włoskich lotnisk oraz przede wszystkim przeżywająca duże trudności linia Alitalia. Do protestujących dołączyły również załogi przewoźnika Air Italy, gdzie akcja strajkowa potrwa dobę z przerwą na poranne i wieczorne godziny nasilenia ruchu lotniczego.

Alitalia, która wciąż ma bardzo duże problemy z rozwiązaniem swoich kłopotów, odwołała 95 lotów (głównie krajowych). Dyrekcja linii uruchomiła nadzwyczajny plan na czas strajku, zapewniając, że pasażerowie mający bilety na poniedziałek odlecą tego dnia - podaje PAP.

bEKFgTtu
KOMENTARZE
(0)