Trwa ładowanie...
bDgAznmJ

Notowania

Strajk – Wszystkie wiadomości

601
28.10.2020 12:05

STRAJK KOBIET
 / 
Strajk kobiet. Organizatorka chce walczyć z zarabianiem na symbolu protestów

- To nie jest w porządku - tak komentuje money.pl Marta Lempart zarabianie na logo błyskawicy, symbolu strajków. - Nasi prawnicy już zajmują się sprawą - dodaje.

1.7K
26.10.2020 15:13

PRACA
 / 
Strajk kobiet w środę. Prawnicy nie mają dobrych wieści dla protestujących

W Polsce nie ma prawnych możliwości zorganizowania strajku generalnego przeciwko państwu - mówią zgodnie prawnicy i związkowcy. To oznacza, że przed strajkującymi kobietami stoją bardzo trudne wybory dotyczące dalszej kariery. Pracodawcy mogą nie być tolerancyjni i nie udzielić im tego dnia urlopów na żądanie.

705
25.10.2020 14:18

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
 / 
"Gastro Strajk" w Gdańsku. Przedsiębiorcy wyszli na ulice

W niedzielę w Gdańsku strajkują branże gastronomiczna, eventowa i fitness, które dotknęły największe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Manifestacja połączyła się z protestem w obronie praw kobiet.

10
05.10.2020 16:53

SUROWCE
 / 
Ropa naftowa zdrożała blisko 5 procent. Efekt Trumpa i strajków

Jeszcze w piątek baryłka ropy na giełdzie w Londynie kosztowała 39 dolarów. Teraz cena przekracza 41 dolarów. Eksperci tłumaczą to lepszymi informacjami dotyczącymi zdrowia prezydenta USA. Nie bez znaczenia są też informacje o zamknięciu kilku pól naftowych w Norwegii.

706
21.09.2020 15:13

KOPALNIE
 / 
Górnicy zaczynają strajk. Nie wyjechali na powierzchnię

Protestują górnicy z kopalń Ruda, Halemba i Wujek. Część z nich odmówiła wyjazdu na powierzchnię po porannej zmianie. Pod ziemią pozostaje 65 górników.

bDgAznmL
13
21.09.2020 13:22

GÓRNICTWO
 / 
Górnicy tracą cierpliwość. "Jeżeli rząd chce konfrontacji, to będzie ją miał"

Czekali tydzień i wiele wskazuje na to, że się nie doczekają. Premier Mateusz Morawiecki nie odpowiedział na wezwanie górników do rozmów. W poniedziałek po południu związkowcy zdecydują, co dalej.

534
21.09.2020 9:42

GÓRNICY
 / 
Pogotowie strajkowe. Sasin: "Pan premier nie pojedzie na Śląsk"

- Niedobrą metodą jest zmuszanie pana premiera do siadania do rozmów w sytuacji szantażu – powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W poniedziałek mija ultimatum, które górniczy związkowcy wyznaczyli szefowi rządu.

152
17.09.2020 14:05

PROTESTY
 / 
Polskę czeka upalna jesień. Rolnicy gotowi do kolejnych akcji, górnicy już ostrzegają

Rolnicy nie powiedzieli ostatniego słowa. Jak wynika z informacji money.pl, planują kolejne akcje w stolicy. Na liście gotowych do protestów są również przedstawiciele innych grup zawodowych.

180
15.09.2020 10:31

SOLIDARNOŚĆ
 / 
Strajk górników? "Dochodzimy do ściany, będziemy walczyć"

Związkowcy z "Solidarności" grożą strajkiem, jeśli premier Morawiecki nie pojawi się na Śląsku, by negocjować warunki polityki klimatycznej i energetycznej. - Od wielu lat alarmujemy, że wprowadzanie tych klimatycznych szaleństw zniszczy polskie górnictwo. Jeżeli nie ma reakcji i dochodzimy do ściany, to oczywiście, że będziemy o te miejsca pracy walczyć - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności". - Unia Europejska narzucając ograniczenia klimatyczne nie zagwarantowała pieniędzy, a to oznacza utratę setek tysięcy miejsc pracy, a temu będziemy się przeciwstawiać - dodał.

bDgAznmR
301
14.09.2020 13:40

GÓRNICY
 / 
Górnicy szykują protest. Ogłoszono pogotowie strajkowe

- Związki zawodowe regionu Śląska i Zagłębia ogłosiły pogotowie strajkowe. W rozmowach rządu ze stroną społeczną w sprawie restrukturyzacji górnictwa nie odnotowano ich zdaniem postępów, poinformował przewodniczący Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz.

29
19.08.2020 6:45

BIAŁORUŚ
 / 
Strajki na Białorusi, przystępują kolejne zakłady. Komitet Strajkowy obiecuje pomoc dla zwalnianych

Na Białorusi sytuacja jest coraz gorętsza. Do strajku przyłączają się kolejne przedsiębiorstwa, w tym również te państwowe. Mowa tu choćby o firmach produkujących tabor kolejowy oraz traktory.

77
21.07.2020 16:29

PGG
 / 
Górniczy związkowcy z PGG stawiają ultimatum. Do Warszawy nie przyjadą

Twarde "nie" wypowiadają górniczy związkowcy z Polskiej Grupy Górniczej na propozycję rozmów dotyczących restrukturyzacji spółki. Jacek Sasin zaprosił ich do Warszawy, ich zdaniem jedynym odpowiednim miejscem są Katowice i siedziba firmy.

378
17.07.2020 12:35

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Medycy szykują protest. "Dajcie szanse pacjentom"

8 sierpnia medycy będą protestować przed ministerstwem zdrowia. Domagają się zwiększenia nakładów na służbę zdrowia i cofnięcia przepisów o bezwzględnym więzieniu za błędy medyczne.

bDgAznmS
2.6K
23.05.2020 14:09

GOSPODARKA
 / 
Strajk przedsiębiorców. Policja interweniuje i zatrzymuje Pawła Tanajno

Duże siły policyjne w centrum Warszawy. To reakcja na protest przedsiębiorców. - Państwo PiS się wali na naszych oczach - wykrzykiwał Paweł Tanajno, rozpoczynając strajk. W trakcie marszu w kierunku pałacu prezydenckiego został zatrzymany pod zarzutem naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

754
18.05.2020 14:03

PROTEST
 / 
Strajk przedsiębiorców i rolników. Tanajno: zakładamy partię

Z informacji money.pl wynika, że Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak planują założyć wspólną partię polityczną. - Współpraca będzie długofalowa, jesteśmy w trakcie rejestrowania partii - powiedział nam Tanajno. Jak dodał, w najbliższą sobotę kolejna demonstracja w Warszawie, liczy na wsparcie Rafała Trzaskowskiego. "Dajemy mu szansę się wykazać i walczyć o Polskę".

31
17.05.2020 10:59

PROTEST
 / 
Protest przedsiębiorców. Wśród zatrzymanych miała być posłanka Koalicji Obywatelskiej

"Szarpali mnie, naruszono immunitet" - mówi o działaniach policji podczas protestu posłanka Klaudia Jachira. Policja podaje, że zatrzymano łącznie ponad 380 osób, a ponad 150 osób ukarano mandatami.

54
08.05.2020 20:48

STRAJK
 / 
Protest przedsiębiorców. Policja szarpie dziennikarzy

Protest przedsiębiorców z minuty na minutę przybierał coraz ostrzejszą formę. Protestujący zostali otoczeni kordonem, doszło do przepychanek. Zatrzymano kilkadziesiąt osób, w tym Pawła Tanajno, organizatora protestu i kandydata na prezydenta. Protestujący otoczyli samochód, do którego odprowadzono lidera strajku. Przebili opony i uniemożliwili mu wyjazd. Policja próbowała oddzielić ich od pojazdu. Brutalnie potraktowani zostali również reporterzy, którzy relacjonowali to wydarzenie. Czego chcą przedsiębiorcy? Przede wszystkim automatycznych wypłat pieniędzy dla poszkodowanych przedsiębiorców. Tylko w ten sposób - według Pawła Tanajno - uda się uratować miejsce pracy i pensje pracowników.

1.1K
31.03.2020 13:17

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Tarcza antykryzysowa. Strajk przedsiębiorców. Firmy idą na wojnę z rządem?

Przedsiębiorcy z całej Polski zgromadzili we wtorek o 13:00 na Placu Teatralnym w Warszawie. Wyjechali samochodami i autokarami na ulice. Domagają się od rządu poprawy uchwalanej właśnie specustawy. W przeciwnym razie grożą nieposłuszeństwem obywatelskim. Większość organizacji zrzeszających biznes odżegnuje się od takich metod i wyprowadzania ludzi na ulicę. Uczestników strajku przedsiębiorców spisała policja.