Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Oktawian Góral
|

Batalia o Ursus - ciąg dalszy. Rada składa zażalenie

29
Podziel się:

To nie koniec wojny o Ursus - tymi słowy można opisać zażalenie, jakie wydała spółka. Chodzi o postanowienie sądu, który oddalił wniosek spółki o postępowanie sanacyjne oraz ogłosił upadłość spółki.

Batalia o Ursus - ciąg dalszy. Rada składa zażalenie
To nie koniec Ursusa? Spółka tak łatwo poddać się nie zamierza (Adobe Stock)

Zarząd i Rada Nadzorcza informują, że w dniu 27 lipca 2021r. Spółka złożyła zażalenie na postanowienie o oddaleniu wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz o ogłoszeniu upadłości URSUS S.A - napisano w komunikacie prasowym na stronie spółki.

Zobacz także: Jeździł traktorem po Warszawie. Ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom

Do liczącego 21 stron zażalenia dołączono liczącą aż 54 strony ekspercką opinię, pod którą podpisał się Jakub Michalak, ekspert między innymi w zakresie wyceny przedsiębiorstw.

Ekspert ocenia

Zdaniem Michalaka, URSUS S.A ma wysokie szanse na pomyślne przejście restrukturyzacji w ewentualnym postępowaniu sanacyjnym. Ponadto, jak zaznacza specjalista - upadłość, która została ogłoszona jest o wiele mniej korzystna dla wierzycieli, niż postępowanie sanacyjne. Zdaniem Michalaka otwarcie postępowania sanacyjnego nie zmniejszyłoby szans wierzycieli na odzyskanie pieniędzy, a w stosunku do upadłości nawet by je zwiększyły.

URSUS S.A powołując się na ekspertyzę dołączoną do zażalenia wskazuje, że otwarcie postępowania sanacyjnego nie łączyłoby się z pokrzywdzeniem wierzycieli - czytamy w komunikacie.

Ponadto URSUS S.A przytacza słowa Tymczasowego Nadzorcy Sądowego, który został ustanowiony nad spółką. Jego zdaniem - wyrobionym po trwającej kilka miesięcy analizie - restrukturyzacja przeprowadzona w drodze postępowania sanacyjnego mogłaby się udać i realnie zaspokoić potrzeby wierzycieli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(29)
Siwy
3 lata temu
a ja pisałem jak stali dobrze żeby nie wpuszczać zwiazkowcow
cianato
3 lata temu
Gdzie byli gdy wynieśli się z Ursusa do Lublina i pieniądze z pozbycia się poprzedniej siedziby mogli by włożyć w postępowanie naprawcze. Wtedy Może było by za co , a teraz kto ma im tą restrukturyzację sfinansować. Czy tam w ogóle jest więcej pracowników, czy związkowców na wysokich pensjach?
Leming
3 lata temu
Macie kupować niemieckie , szwedzkie, albo czeskie , a nie polskie .
emeryt
3 lata temu
Panie red. spółka URSUS nie ma nic wspólnego z dawnym URSUSEM zaoranym przez nijakiego Wrzodaka - takiego dzisiejszego Fogla buzia pełna frazesów. To jest twor prywatny cwanych byłych pracowników firmy
KombajnBIZONp...
3 lata temu
URSUS powstał w 1893 roku a więc przeszło 120 lat temu. Trzeba ratować polskiego producenta ciągników. FMŻ BIZON Powraca - Kombajn BIZON Reaktywacja
...
Następna strona