Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Koniec kultowej marki ciągników. Sąd ogłosił upadłość Ursusa

306
Podziel się:

Producent ciągników rolniczych od kilku lat zmagał się z problemami finansowymi i próbował wyjść na prostą, a w marcu złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jednak Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek i ogłosił upadłość Ursusa.

Koniec kultowej marki ciągników. Sąd ogłosił upadłość Ursusa
Koniec kultowej marki traktorów. Sąd ogłosił upadłość Ursusa (Adobe Stock)

O ogłoszenie upadłości Ursusa wnioskowali wierzyciele Getin Noble Bank i PKO BP. Postanowienie sądu jest nieprawomocne, ale jest skuteczne i wykonalne z dniem jego wydania.

Spółka od kilku lat zmagała się z problemami finansowymi i próbowała wyjść na prostą. Pod koniec zeszłego roku złożyła wniosek o postępowanie restrukturyzacyjne. Tego nie udało się przeprowadzić w cztery miesiące i w marcu, aby uniknąć bankructwa, Ursus złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

"Bardzo liczymy na to, że w tej walce o odbudowanie URSUSA nasi interesariusze będą nas wspierać. URSUS ma wszelkie podstawy, by trwająca już ponad 125 lat historia marki mogła być kontynuowana” – pisał w liście do akcjonariuszy zarząd spółki.

Jednak Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego i ogłosił upadłość Ursusa. Syndykiem została spółka KGS Restrukturyzacje.

Zobacz także: Pieniądze z perspektywy kobiet- mBank x WP webinary

Producent maszyn i urządzeń dla rolnictwa zamknął zeszły rok ze stratą netto wynoszącą 56,7 mln zł. To i tak lepiej niż rok wcześniej, gdy firma była ponad 80 mln zł pod kreską.

Na początku roku spółce wypowiedziano najważniejsze kredyty. Agencja Rozwoju Przemysłu nakazała zwrot ponad 15 mln zł. Kilka dni później z podobnym wnioskiem wystąpił mBank. Suma wszystkich kredytów.

"URSUS to ponad 120 lat rozwoju mechanizacji polskiego rolnictwa, zbierania doświadczeń i podtrzymywania przemysłowych tradycji w oparciu o rodzimy kapitał. Z naszych maszyn korzystają kolejne już pokolenia Polaków. Ursus to bez wątpienia najstarsza polska marka pojazdów, maszyn i urządzeń wytwarzanych dla potrzeb rolnictwa" - czytamy na stronie Ursusa. Spółka weszła na warszawską giełdę w 2008 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(306)
Olo
2 lata temu
Gdyby tak został prezesem spółdzielni mieszkaniowej Lob banku Produkcja w polinie ? Nie bądźcie śmieszni
Koło
2 lata temu
Gdyby został prezesem spolzielni mieszkaniowej albo banku to by nie splajtował Tam jest kogo okraść Produkcja ? W Polonię ? Nie bądźcie śmieszni
ZWZ
3 lata temu
Było wiadomo, że upadnie. Po to powstał. Znamienne jest, że nikt z Zarządu przez te wszystkie lata palcem nie kiwnął by pozbyć się nieuczciwej konkurencji ze strony MTZ Belarus sprzedającej w Polsce traktory bez homologacji i nie spełniające żadnych norm emisyjnych.
fan pis
3 lata temu
to radio Maryja z O. Rydzykiem rozkradają polaków.
MHM
3 lata temu
Przecież od 90 roku Ursus nie istnieje więc o czym tu mowa?! unia nas zniszczy całkiem.
...
Następna strona