Notowania

kas
09.12.2019 19:14

Będą podwyżki w Służbie Celno-Skarbowej. Rząd zajmie się projektem rozporządzenia

We wtorek rząd zajmie się projektem rozporządzenia dotyczącego wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej - wynika z porządku obrad wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Stanislaw Bielski/REPORTER)

Jak wyjaśniono w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, celem tego rozporządzenia jest wykonanie upoważnienia zawartego w przepisie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Rząd ma określić w rozporządzeniu wielokrotność kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Ma się przy tym kierować "szczególnymi zadaniami, jakie wykonują funkcjonariusze" – informuje PAP.

Zaproponowana w projekcie wysokość wielokrotności kwoty bazowej uwzględnia otrzymane przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w 2019 r. podwyżki uposażeń, w związku z podpisanym porozumieniem z 21 listopada 2018 r. między szefem Krajowej Administracji Skarbowej a stroną społeczną, reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych.

Funkcjonariusze skarbówki dostaną znacznie większe uprawnienia niż dotychczas
KAS z uprawnieniami służb specjalnych. Prezydent podpisał nowelizację

W porozumieniu tym określono m.in. kwotę podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w 2019 r. w wysokości 655 zł brutto miesięcznie dla każdego zatrudnionego lub pełniącego służbę, wskazując, że jest to podwyżka obejmująca wszystkie składniki wynagrodzeń i uposażeń. W związku z tym funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej otrzymują od 1 stycznia 2019 r. w miesięcznej wysokości podwyżkę w kwocie 655 zł brutto.

Podwyżka ta miała na celu zwiększenie poziomu uposażeń funkcjonariuszy "w celu stworzenia korzystniejszych warunków motywacyjnych stanowiących istotny element dla właściwej realizacji polityki kadrowej w Służbie Celno-Skarbowej, mając na względzie zwiększenie zaangażowania i skuteczności w działania funkcjonariuszy pełniących służbę w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej".

Obejrzyj: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

Marian Banaś jest na bezpłatnym urlopie w NIK do zakończenia postępowania w CBA.
Afera Banasia. Urzędnik KAS: Zatkało mnie, potem mieliśmy z tego trochę śmiechu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-12-2019

komediaZadajcie sobie teraz pytanie kto rozwalił Służbę Celną i w jakim celu resztki byłej SC-służby mundurowej -połączono ze skarbówką?? Jeśli ktoś nie wie … Czytaj całość

09-12-2019

sputnickCzyli zmiana dotyczy podwyżek, które już były, a nie dodatkowych kolejnych podwyżek.

09-12-2019

aniaA wysokość indywidualnej podwyżki zależeć będzie od wysokości kar nałożonych na firmy w ubiegłym roku ;)

Rozwiń komentarze (5)