Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Będą podwyżki w Służbie Celno-Skarbowej. Rząd zajmie się projektem rozporządzenia

5
Podziel się

We wtorek rząd zajmie się projektem rozporządzenia dotyczącego wynagrodzeń funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej - wynika z porządku obrad wtorkowego posiedzenia Rady Ministrów.

Będą podwyżki w Służbie Celno-Skarbowej. Rząd zajmie się projektem rozporządzenia
(East News, Stanislaw Bielski/REPORTER)
bDBqpxEB

Jak wyjaśniono w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, celem tego rozporządzenia jest wykonanie upoważnienia zawartego w przepisie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej. Rząd ma określić w rozporządzeniu wielokrotność kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Ma się przy tym kierować "szczególnymi zadaniami, jakie wykonują funkcjonariusze" – informuje PAP.

Zaproponowana w projekcie wysokość wielokrotności kwoty bazowej uwzględnia otrzymane przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w 2019 r. podwyżki uposażeń, w związku z podpisanym porozumieniem z 21 listopada 2018 r. między szefem Krajowej Administracji Skarbowej a stroną społeczną, reprezentowaną przez przedstawicieli związków zawodowych.

bDBqpxED

W porozumieniu tym określono m.in. kwotę podwyżek wynagrodzeń i uposażeń w 2019 r. w wysokości 655 zł brutto miesięcznie dla każdego zatrudnionego lub pełniącego służbę, wskazując, że jest to podwyżka obejmująca wszystkie składniki wynagrodzeń i uposażeń. W związku z tym funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej otrzymują od 1 stycznia 2019 r. w miesięcznej wysokości podwyżkę w kwocie 655 zł brutto.

Podwyżka ta miała na celu zwiększenie poziomu uposażeń funkcjonariuszy "w celu stworzenia korzystniejszych warunków motywacyjnych stanowiących istotny element dla właściwej realizacji polityki kadrowej w Służbie Celno-Skarbowej, mając na względzie zwiększenie zaangażowania i skuteczności w działania funkcjonariuszy pełniących służbę w jednostkach organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej".

Zobacz także: Obejrzyj: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"
bDBqpxEJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBqpxFe
KOMENTARZE
(5)
komedia
rok temu
Zadajcie sobie teraz pytanie kto rozwalił Służbę Celną i w jakim celu resztki byłej SC-służby mundurowej -połączono ze skarbówką?? Jeśli ktoś nie wie to odpowiem ..Marian Banaś wraz z swoimi kolesiami Dyrektorami w MF, kilku już siedzi za wyłudzanie podatkwów a Marian jest...teraz Szefem NIK!!!! i dalej robi przewały.
sputnick
rok temu
Czyli zmiana dotyczy podwyżek, które już były, a nie dodatkowych kolejnych podwyżek.
Plota
rok temu
To jest jedna wielka bujda i kłamstwo
bDBqpxFf
zollnik
rok temu
No jest tak super ze młodzi przychodzą i zaraz ich nie ma.
ania
rok temu
A wysokość indywidualnej podwyżki zależeć będzie od wysokości kar nałożonych na firmy w ubiegłym roku ;)