Trwa ładowanie...
bEqxOOXV

Notowania

Przejdź na

Będzie 13-stka, co z 14-stką? Wiceminister: rząd przyjął już projekt ustawy

- Waloryzacja jest naliczana w oparciu o wskaźnik, na który składa się współczynnik inflacyjny. On wynosi 3, 84 proc. Ustaliliśmy także minimalną kwotę podwyżki – 50 zł, a to oznacza, że najniższa emerytura o tyle wzrośnie co najmniej – powiedział w programie „Newsroom” Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej. – Jeśli inflacja, która zostanie podana w lutym przyszłego roku, przekroczy to co zaplanowaliśmy, wówczas minimalna podwyżka emerytury także wzrośnie. Zachowujemy 13-stą emeryturę, która jest już wpisana w ustawę i to świadczenie będzie wypłacane w kwietniu. Na to mamy zabezpieczone w budżecie 15 mld zł. Dodatkowo planujemy wypłacenie 14-stej emerytury w listopadzie, jest już projekt ustawy w tej sprawie. Łącznie z 13-stką mówimy o kwocie 22 mld zł, która popłynie do seniorów.

0
0
99
Podziel się
Komentarze (99)
zobacz więcej komentarzy (99)
bEqxOOYh
KOMENTARZE
(99)
Asd
7 miesięcy temu
Ja sienpytam kiedy siedemnastka!?!?!?
Emryt
7 miesięcy temu
piSS nie musi nam nic dawać, niech piSSmafia przestanie nam zabierać (od 2016 wprowadzili 32 nowe podatki). Uczciwa waloryzacja, to jest nasz warunek.
nox
7 miesięcy temu
Poprzednie rządy dały tylko smutną minę i rozłożone ręce w geście"pieniędzy nie ma i nie będzie :[ " Oby tylko nie wróciło to co było - bogatym jeszcze więcej ubogim nic.
bEqxOOYz
Rozwazny
7 miesięcy temu
Tak bardzo wszystkim źle ale przecież wszyscy emeryci głosowali na ten rząd jak wybraliście to macie a nie pamiętacie że mamy pracować za niskie ryżu no to co się dziwic
emeryt
7 miesięcy temu
to wszystko i tak zabiorą ,jak policzymy podwyżki wszystkiego co nas czeka po nowym roku.
...
Następna strona