Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KB
|

Benzyna po 6 zł za litr? To już raczej pewne

91
Podziel się:

Ceny paliw na stacjach poszybowały znowu w górę. W ciągu ostatniego tygodnia średnio o 13 groszy. Za Pb95 średnio trzeba zapłacić już 5,69 zł/l, a za diesla – 5,42 zł/l. Analitycy ostrzegają, że to nie koniec podwyżek. Winna jest temu słaba złotówka.

Benzyna po 6 zł za litr? To już raczej pewne
Benzyna po 6 zł za litr? To już raczej pewne (Pixabay)
bEJLNNfp

W okresie między 19 i 25 lipca 2021 oczekujemy, że średnia cena Pb98 wyniesie 5,91-6,03 zł/l, a dla benzyny 95-oktanowej przewidujemy zmianę na poziomie 5,60-5,72 zł/l. Zmiana w górę będzie dotyczyć także oleju napędowego - tutaj ceny mogą zmieścić się w przedziale 5,40-5,51 zł/l" - ostrzega dr Jakub Bogucki z e-petrol.pl.

Jak podaje zajmujący się tematyką paliw portal reflex.com.pl, w zeszłym tygodniu cena benzyny w Polsce wzrosła średnio o 13 groszy.

Zobacz także: Woda zdrożeje. Kiedy i o ile? Padła konkretna odpowiedź
bEJLNNfr

Drożeje także gaz płynny. W tym przypadku chodzi o zatrzymania części gazu mającego trafić do Polski na wschodniej granicy albo na terenie Białorusi. W efekcie gaz nie napływa do naszego kraju w takim tempie, jak powinien. "W szczycie wakacyjnego sezonu wyjazdowego jego średnie ceny wzrosnąć mogą do poziomu 2,42-2,52 zł/l" - podaje e-petrol.pl.

Baryłka ropy Brent, która jeszcze w środę kosztowała 76,72 dolarów, w piątkowe przedpołudnie była wyceniana na niecałe 74 dolary.

bEJLNNfx

Taka sytuacja spowodowana jest słabą kondycją złotego. Co więcej, zgodnie z zapowiedzią prezesa NBP Adama Glapińskiego wzmocnienie polskiej waluty nie nastąpi w najbliższym czasie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLNNfS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(91)
Quick
3 miesiące temu
Czyli żadna delta przyjdzie fala biedy tzw fala beta
synek_księdza
3 miesiące temu
... a więc ... ceny w górę płaca w dół ponieważ nie podniesienie płac powoduje straty dla ludzi, siła nabywcza pieniądza maleje ... podwyżka cen nie jest dyktowana wysoką ceną baryłki ropy na rynkach światowych a jedynie spekulacjami na terenie UE które to powodują że aby wesprzeć pewną część ludzi należy opodatkować pozostałych ... chyba wszystko idzie ku ogólnokrajowej akcji protestacyjnej ...
taki MAŁY
3 miesiące temu
Narodowe ceny paliwa od ludzkich panów .
bEJLNNfT
zły góral
3 miesiące temu
Ludzie mówią że będzie popyt na taczki ....
to nie boli
3 miesiące temu
Polaku , myśl przy urnie wyborczej !!!
...
Następna strona