Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bezpieczeństwo lotów. Do wieży kontroli mogą mieć dostęp nieuprawnione osoby

5
Podziel się

W wieżach kontroli lotów, z powodu luki w procedurach bezpieczeństwa, mogą przebywać potencjalnie niebezpieczne osoby. Kontrolerzy ruchu lotniczego zwrócili się już w tej sprawie do rządu.

Wieża kontroli lotów na lotnisku Chopina. Okazuje się, że miejsce nie tak pilnie strzeżone, jak się może wydawać
Wieża kontroli lotów na lotnisku Chopina. Okazuje się, że miejsce nie tak pilnie strzeżone, jak się może wydawać (WP.PL, Witold Ziomek)
bDyyABFN

Do wież kontroli lotów, a także do sali operacyjnej, z której sprawowany jest nadzór nad polskim niebem, mogą wchodzić pracownicy firm zewnętrznych, którzy nie są szczegółowo weryfikowani pod kątem bezpieczeństwa. W takiej sytuacji mogłoby nawet dojść do sabotażu czy szpiegostwa – alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej podkreśla, że do najważniejszych pomieszczeń osoby zewnętrzne mogą wejść "tylko z pracownikiem mającym uprawnienia do przebywania w tych miejscach oraz jednoczesną każdorazową zgodą na takie wejście wyrażoną przez supervisora".
W praktyce pracownikom sprzątającym towarzyszy ochrona.

bDyyABFP

PAŻP wskazuje też, że osoby zewnętrzne przechodzą kontrolę bezpieczeństwa, a cały teren sali operacyjnej jest monitorowany.

Kontrolerzy lotów domagają się procedur szczegółowej weryfikacji pracowników firm zewnętrznych. O sprawie została już Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Zobacz także: Obejrzyj: Centralny Port Komunikacyjny. Piotr Malepszak o przyszłości Okęcia
bDyyABFV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDyyABGq
KOMENTARZE
(5)
Radziu
rok temu
Izraelscy ochroniarze nie raz włazili wszędzie, do wieży też. Tak jest w Balicach za każdym razem kiedy przylatuje samolot z wycieczką do Auschwitz. Komandosi z długą bronią mają dostęp do WSZYSTKICH pomieszczeń i nie są kontrolowani przez NIKOGO z polskich władz. Są kompletnie eksterytorialni.
Chuck Norris
rok temu
byle Bruce'a Willisa wpuścić.
Nam
rok temu
Straszne
bDyyABGr
niedługo wyjd...
rok temu
z worka i dowiemy się kto jest szpiegiem i jakim językiem będziemy się posługiwać; powrót do zaborów za srebrniki
zzz
rok temu
Ale jakiego szpiegostwa skoro obraz radarowy jest w internecie dostępny dla każdego?