Notowania

Chcesz być kontrolerem lotniczym? PAŻP wydłuża termin składania wniosków

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej przedłużyła termin składania wniosków na kurs kontrolera lotniczego. Nie będzie łatwo: co roku o przyjęcie stara się około 2 tys. kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAŻP)
Stalowe nerwy i opanowanie - to cechy kandydata do pracy na stanowisku kontrolera (Fot: PAŻP)

Termin składania wniosków na kurs kontrolera ruchu lotniczego został przedłużony do 25 listopada - dowiedział się serwis money.pl.

Kto może starać się o pracę kontrolera? Surowych ograniczeń na starcie nie ma: wystarczy matura i znajomość języka angielskiego na poziomie B2. Niezbędne jest też zaświadczenie o niekaralności oraz dobry stan zdrowia. Kandydaci muszą mieć również ponadprzeciętną odpornością na stres.

W procesie rekrutacji trzeba być lepszym od około 2 tysięcy innych kandydatów, bo tylu mniej więcej stara się o przyjęcie na kurs.

(PAŻP)
(Fot: PAŻP)

Jak już informowaliśmy, PAŻP zamierza do 2024 r. wyszkolić dodatkowych 139 specjalistów.Szkolenie trwa ok. dwóch lat i kończy je egzamin państwowy organizowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Obecnie w Polsce pracuje około 570 kontrolerów ruchu lotniczego.

Obejrzyj: Upadek Neckermann Polska. Już wzrosły ceny przelotów samolotowych

Praca wymaga umiejętności koncentracji, spokoju, opanowania i żelaznych nerwów.

- Dziennie kontrolerzy nadzorują 3,5 tys. samolotów. Przyjmując, że na pokładzie każdego podróżuje około 180 osób, można powiedzieć, że na barkach kontrolerów każdego dnia spoczywa bezpieczeństwo 630 tys. ludzi. To mniej więcej tyle, co mieszkańców Wrocławia - zaznacza Paweł Łukaszewicz, rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

"Zgłaszając się do nas masz pewność, że:
• otwierasz przed sobą drzwi do dobrze płatnej pracy i prestiżowego zawodu,
• zapewnimy Ci wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać licencję kontrolera ruchu lotniczego,
• na czas trwania kursu zapewnimy Ci zakwaterowanie oraz umowę o pracę na czas określony,
• zapłacimy Ci za to, że będziesz uczestniczył w tym kursie,
• po uzyskaniu licencji Kontrolera Ruchu Lotniczego gwarantujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony"

A co z wynagrodzeniem? W ofercie nie ma o tym ani słowa, ale według serwisu wynagrodzenia.pl, ich mediana stanowi 4,9 tys. zł brutto. 25 proc. kontrolerów zarabia jednak ponad 9,7 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kontrolerzy lotów, polska agencja żeglugi powietrznej, lotnisko, gospodarka, wiadomości, praca
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

wa233jeszcze te 9tys to rozumiem, ale... 4,9 brutto to jest około 3500zł na ręke, dziś to żande pieniądze tyle zarobisz na magazynie, na kasie w … Czytaj całość

13-11-2019

XXLDobre pieniadze to pojecie wzgledne. Dla jednego 3000 beda dobre dla innego 30000. Za taka odpowiedzialna prace powinni placic minimum 15000 netto na … Czytaj całość

14-11-2019

OhoAz tylu chetnych ze przedluzono termin nono

Rozwiń komentarze (8)