Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezrobocie w Polsce. Koronawirus zabiera pracę. Minister zabrała głos

- Na tę chwilę mamy w Polsce 1,1 mln zarejestrowanych bezrobotnych - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. - W lutym tego roku było to niewiele ponad 900 tys. bezrobotnych i były to wówczas najniższe wskaźniki dotyczące bezrobocia. Widzimy już w statystykach efekt epidemii. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach, około jedna trzecia z nich to są osoby, które zyskują prawo do zasiłku, co oznacza, że straciły pracę w ostatnim czasie w wyniku koronawirusa. Prognozujemy, że na koniec roku bezrobocie sięgnie 7-8 proc.

0
0
8
Podziel się
Komentarze (8)
zobacz więcej komentarzy (8)
KOMENTARZE
(8)
Emeryt
2 lata temu
Nie Wirus zabiera prace, tylko nieudolna polityka Rzadu.
jgyfufug
2 lata temu
Pisobolszewicy zarzadzili lockdown - pozostawiajac ludzi bez srodkow do zycia. Teraz uruchomili windykacje komornicze i milionom te stwory obciaza pensje 100%. Mohery - elektorat pisobolszewikow - mial w tym czasie co zrec i biorcy 500+ tez. Reszta bedzie scigana a akurat o to chodzilo bo to zwykle przeciwnicy kaczokomuchow. No i wygrali...
wyborca
2 lata temu
mam pytanie bo jakiś głupi jestem - jak było 100 zakażeń w Polsce to PiS zabronił mi prowadzić firmę, dziecku chodzić do szkoły a rodzinie do lasu. Przejazd z miasta do miasta mógł zakończyć się mandatem w wysokości 50.000zł a brak maseczki traktowano niemal jak morderstwo. Dziś mamy ponad 30 tys zakażonych i wszystko otwarte. Czy zatem chodziło o umożliwienie zarobku dla szumowskiego and company kosztem 1,1mln bezrobotnych?
T-rex
2 lata temu
Powiedzcie nam coś,czego jeszcze nie wiemy, bo to...nic nowego.
UFO
2 lata temu
Bezrobocie gwałtownie wzrośnie. Po wyborach nawet z urządów będą zwalniać. Hasła na konferencjach prasowych rządu są tyle warte, co ten statek ogłoszony przez Morawieckiego, którego planów do dziś nawet nie ma, warte tyle, ile milion samochodów elektrycznych wybudowanych w Polsce oraz milion mieszkań za grosze, których wciąż nie ma. Nawet CPK mają budować obcymi firmami, bo u nas nie ma takiego zaplecza i doświadczenia. Niby plują na UE, a już liczą jakie dostaną z niej pieniądze... A wystarczy nie doić budżetu na prywatne inicjatywy, nie marnotrawić, nie rozdawać, nie wydawać na druk pakietów bezprawnie.