Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Bezwarunkowy dochód podstawowy w Niemczech. 400 euro za nic

191
Podziel się

W maju za naszą zachodnią granicą ma ruszyć eksperyment, który sprawdzi, jak bezwarunkowy dochód podstawowy wpływa na życie obywateli. Trwa właśnie rekrutacja, która ma wyłonić 500 chętnych do badania.

Ponad 400 euro co miesiąc będą otrzymywać uczestnicy eksperymentu, który ma wiosną ruszyć w Niemczech
Ponad 400 euro co miesiąc będą otrzymywać uczestnicy eksperymentu, który ma wiosną ruszyć w Niemczech (Pixabay.com)
bDAQOXOt

Jak informuje wtorkowa "Gazeta Wyborcza", 500 osób biorących udział w programie zostanie losowo podzielonych na dwie grupy.

250 osób będzie przez 3 lata otrzymywało bezwarunkowo 424 euro bez żadnych warunków. Z kolei dla drugiej połowy nie zmieni się nic - będą pobierać zasiłek na dotychczasowych zasadach. Żeby otrzymać pieniądze będą więc musieli aktywnie poszukiwać pracy, czyli regularnie meldować się w niemieckim urzędzie pracy i pozostawać w kontakcie z urzędnikami.

Zobacz także: Zobacz też: W tym kraju każdy dostanie 800 euro co miesiąc. Za nic
bDAQOXOv

Program nazwany został HartzPlus i jest prowadzony przez prof. Rainera Wielanda z uniwersytetu w Wuppertalu.

Po trzech latach autorzy eksperymentu mają sprawdzać, jak zmieniły się zachowania badanych na rynku pracy. Oprócz tego kontrolowane ma być również zdrowie uczestników i relacje społeczne 500 osób.

bDAQOXOB

Wcześniej podobne próby przeprowadzano w niektórych krajach afrykańskich, a także w kanadyjskim Ontario. Ten ostatni przypadek jest już jednak nieaktualny, bo po zmianie władzy z programu zrezygnowano. Okazał się bowiem za drogi. Z kolei mieszkańcy Szwajcarii pomysł wprowadzenia takiego programu odrzucili w referendum.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAQOXOW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(191)
stan
2 lata temu
Gdyby zrobili coś takiego w Polsce zgłosiłoby się 30mil ludzi.
Socjalizm wie...
2 lata temu
Czy się stoi,czy się leży,dwa tysiące się należy.No i historia zatoczyła koło.
frerew
2 lata temu
We Włoszech mamy taki program a Niemcy robią badania W Polsce 500 + . Ale jak będziecie Niemcy rozdawać pieniądze to przypłyną bilony uchodźców i co Pomocy UE
bDAQOXOX
Piłat
2 lata temu
NIECH ZROBIĄ INNY EKSPERYMENT:KAŻDEMU POLITYKOWI NIECH DAJĄ PRZEZ 3 LATA 1500 EURO WYPŁATY NA MIESIĄC (NETTO) I NIECH ZOBACZĄ JAK ZMIENIŁO SIĘ ICH NASTAWIENIE DO ŻYCIA I SAM POZIOM ŻYCIA.
hahaha
2 lata temu
przecież oni mają program 500eur+ na łeb za frajer, bierze w nim udział ok 2 mln uchodźców, to jeszcze nie wyciągnęli wniosków???
...
Następna strona