Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

BGK z nową propozycją dla firm. Gwarancje de minimis z pakietu pomocowego już dostępne

3
Podziel się:

Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa, które przez koronawirusa są w trudnej sytuacji, mogą już korzystać z gwarancji de minimis na korzystniejszych warunkach.

Gwarancje de minimis z pakietu pomocowego już dostępne
Gwarancje de minimis z pakietu pomocowego już dostępne (Pixabay)
bEsscVph

Materiał powstał przy współpracy z BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z resortami rozwoju i finansów oraz sektorem bankowym przygotował nowe, korzystniejsze warunki udzielania gwarancji de minimis. Wspomogą one płynność finansową przedsiębiorców z sektora mikro-, małych i średnich firm, spełniających kryteria określone w programie de minimis, niezależnie od branż.

Szybkie wprowadzenie zmian było możliwe dzięki ogromnej mobilizacji BGK oraz banków, które obsługują gwarancje de minimis. Produkt jest już dostępny dla przedsiębiorców w bankach współpracujących z BGK. Ich aktualna lista znajduje się na stronie www.bgk.pl.

bEsscVpj

Tarcza antykryzysowa. Gwarancje de minimis

- Bank Gospodarstwa Krajowego odgrywa dużą rolę w rozwiązaniach tzw. tarczy antykryzysowej. Gwarancje de minimis zabezpieczają kredyty zaciągane przez mikro-, małe i średnie firmy, czyli te, które zostały najbardziej dotknięte przez koronawirusa i mają najbardziej ograniczone możliwości prowadzenia swojej działalności. Dzięki nadzwyczajnej współpracy wszystkich stron: Ministerstwa Finansów, Rozwoju, Komisji Nadzoru Finansowego i sektora bankowego, wprowadziliśmy te zmiany w szybkim tempie – mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Gwarancje de minimis to zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby przedsiębiorca nie spłacił go w terminie. Dzięki tej gwarancji bank udzielający kredytu ma pewność, że zobowiązanie w części zabezpieczonej przez BGK, zostanie spłacone.

Nowe zasady gwarancji de minimis to:

  • wzrost maksymalnego zabezpieczenia z 60 do 80 proc. kwoty kredytu,
  • brak prowizji pobieranej przez BGK za udzielenie gwarancji za pierwszy rok gwarancji (wcześniej wynosiła 0,5 proc. kwoty gwarancji w skali roku),
  • dłuższy okres kredytu obrotowego objętego gwarancją: z 27 do 39 miesięcy.
bEsscVpp

Dzięki tym zmianom możliwe będzie wygenerowanie 20 mld zł dodatkowej akcji kredytowej.

Materiał powstał przy współpracy z BGK

bEsscVpK
Źródło:
WP Finanse
KOMENTARZE
(3)
err
rok temu
bedac jakimkolwiek bankiem nie wierzylbym w gwarancje PIS bo kreca przepisami, ustawami jak im wygodnie. PIS to zlodzieje i oszusci
ja
rok temu
Właśnie teraz okazuje się, kto jest przygotowany na czarną godzinę, jak zarządzał swoimi pieniędzmi, kto zył ponad stan. W ksiażce pt. Emeryt.ura nie jest Ci potzree.bna autor pisał o możliwości wystąpienia takiecgo kryzysu, że może nas spotkać coś takiego jak brak pracy, zwolnienie, choroba, pokazywał jak budować majątek by zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo.
STEFAN
rok temu
OD 40 DNI CZEKAM NA ODPOWIEDZ OD BANKU POCZTOWEGO W BYDGOSZCZY I NIC.ZOZYLEM SKARGE A CWANIAKI NIE MAJA CZASU.TAK ROBIA KLIENTA I TRAKTUJA. NIE KORZYSTAJCIE Z OFERT BP. POCZTOWY . TO OSZUSCI.
bEsscVpL