Trwa ładowanie...
bDTVLuiJ

Notowania

Bgk – Wszystkie wiadomości

4
31.03.2021 12:38

KORONAKRYZYS
 / 
Kolejny bank tnie prognozy dla Polski. Dynamika PKB oddala się od 5 procent

Gospodarka nie wzrośnie w tym roku o 4,9 proc. PKB zwiększy się o 4,4 proc. - wynika ze zaktualizowanych prognoz ekonomistów Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).

2
11.03.2021 22:55

INWESTYCJE
 / 
Tauron z umową z BGK. Wyemituje obligacje za 450 mln zł

Tauron Polska Energia podpisał z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) dokumentację dotyczącą programu emisji obligacji podporządkowanych do kwoty 450 mln zł, podała spółka. Środki z emisji mogą zostać przeznaczone na finansowanie potrzeb bieżących i inwestycyjnych, w tym na przedsięwzięcia związane z Zielonym Zwrotem Taurona.

195
04.03.2021 19:00

MIESZKANIA
 / 
Mieszkania z niskimi czynszami i możliwością wykupu. Docelowo powstanie ich 30 tys.

Od kilkuset do tysiąca złotych miesięcznych opłat, a do tego możliwość wykupu. Ruszył nowy program budowy społecznych mieszkań czynszowych. Będą mogły w nich zamieszkać osoby, które zarabiają zbyt mało, aby kupić lokal na rynku lub wynająć na zasadach komercyjnych.

5
02.03.2021 14:46

MIESZKANIA
 / 
Dopłaty do mieszkań. Rusza nabór wniosków

Rozpoczął się nabór wniosków kredytowych w programie wspierania społecznego budownictwa czynszowego. Na dopłaty do budowy mieszkań Bank Gospodarstwa Krajowego przeznaczy ponad 1,5 mld złotych.

04.02.2021 8:24

FINANSE
 / 
Koronawirus. Firmy leasingowe dostaną wsparcie BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego przygotowuje system gwarancyjny dla firm leasingowych, który będzie podobny do wdrożonego w zeszłym roku systemu dla firm faktoringowych. Prawdopodobnie zacznie działać w kwietniu.

bDTVLuiL
35
27.01.2021 16:40

PANDEMIA
 / 
Ratownicy medyczni też potrzebują wsparcia. Z pomocą przyszedł BGK

Ratownicy medyczni. W Polsce to grupa 10 tysięcy osób, ale to od ich zaangażowania zależy życie milionów Polaków, którzy potrzebują pierwszej, szybkiej pomocy. Nie zapomina o nich Bank Gospodarstwa Krajowego, który przekazał warszawskim medykom specjalistyczne maski ochronne i napoje izotoniczne.

3
14.01.2021 14:21

KRYZYS
 / 
Miesięczny Indeks Koniunktury mocno pod kreską. Małe firmy mają najgorzej

Firmy w nowy rok weszły z dobrą płynnością, ale koniunktura im nie sprzyja - takie wnioski płyną z badań PIE i BGK, które od stycznia wyliczają specjalny indeks koniunktury. Kryzys daje się we znaki głównie małym firmom i branżom takim jak handel i usługi.

14
16.12.2020 15:18

NOMINACJE
 / 
Jadwiga Emilewicz poza rządem. Jej współpracownicy trafili do banków

Byli wicepremierzy rozwoju Krzysztof Mazur i Robert Nowicki nie pozostali długo bez pracy. Tuż po rozstaniu z rządowymi stanowiskami znaleźli zatrudnienie odpowiednio w PKO Banku Polski oraz w Banku Gospodarstwa Krajowego - podaje Onet. Mazur i Nowicki byli blisko związani z byłą wicepremier i minister rozwoju Jadwigą Emilewicz.

22.09.2020 11:03

DLA FIRM
 / 
Europejskie banki rozwoju przeciwko skutkom pandemii

Bank Gospodarstwa Krajowego pomoże w zabezpieczaniu limitów faktoringowych – pierwsze umowy z faktorami spodziewa się podpisać na przełomie sierpnia i września. To będzie zupełnie nowe rozwiązanie w europejskiej gospodarce, ale oryginalnych rozwiązań w UE nie brakuje. Europejskie instytucje rozwoju mają wiele pomysłów na wspieranie przedsiębiorczości w trakcie pandemii koronawirusa a wśród ciekawszych można wymienić instrumenty pomocowe dla startupów, włoskie sposoby na odbudowanie eksportu, czeskie programy gwarancji, czy chorwackie rozwiązania dla turystyki.

bDTVLuiR
39
15.09.2020 10:44

KARPACZ
 / 
Tarcze rozwojowe: rząd i banki chcą zachęcić przedsiębiorców do inwestowania

Za nami działania na rzecz utrzymania miejsc pracy i płynności finansowej polskich firm, dziś przyszedł czas na realną gospodarkę – mówi Tomasz Robaczyński, członek zarządu BGK. I zachęca przedsiębiorców do korzystania z preferencyjnych kredytów i bankowych gwarancji.

33
10.09.2020 12:34

KARPACZ
 / 
Fundusz Trójmorza. Pierwsze projekty są już analizowane

600 mld euro potrzeba na inwestycje infrastrukturalne w regionie Trójmorza. Część pieniędzy pozyska dzięki zaangażowaniu prywatnych i publicznych inwestorów Fundusz Trójmorza. Już niebawem poznamy pierwsze projekty infrastrukturalne, które powstaną z jego udziałem.

03.09.2020 14:31

FINANSOWANIE
 / 
Krajobraz po pandemii. Polskie firmy przed nowym otwarciem

Epidemia koronawirusa spowodowała, że wszystkie światowe gospodarki straciły. Są jednak takie, które mogą wyjść z kryzysu obronną ręką. Pomoc publiczna, w tym m.in. gwarancje de minimis i wsparcie z tarczy antykryzysowej sprawiły, że polskie firmy mają szansę na odbudowanie się, chociaż dla wielu będzie to oznaczało konieczność szukania na rynku innego miejsca.

1
18.08.2020 16:41

IMPACT
 / 
Impact’20 Connected Edition. Spotkanie 300 kluczowych liderów z Polski i ze świata

Impact’20 Connected Edition połączy liderów w formule networkingu offline oraz online. Największe nazwiska ze świata innowacji, polityki, nauki, biznesu w jednym miejscu i w jednym czasie. Dziesiątki tysięcy widzów online. Dyskusje na najbardziej aktualne tematy, raporty, warsztaty, roundtables – to już 23 i 24 września w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni w Warszawie, na platformie Impact Online oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.

bDTVLuiS
2
11.06.2020 11:21

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO SA- -BGK
 / 
Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu

Prowadzisz biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Polsce Wschodniej? Potrzebujesz środków na utrzymanie firmy w kryzysie? Z Pożyczką na rozwój turystyki nie musisz martwić się o wynagrodzenie pracowników i opłaty.

2
28.05.2020 14:32

BGK
 / 
Tomasz Robaczyński w zarządzie Banku Gospodarstwa Krajowego. Trafił tam z rządu

Tomasz Robaczyński przechodzi z rządu Mateusza Morawieckiego do zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Były wiceminister został już powołany na nowe stanowisko przez premiera.

21
28.05.2020 13:34

PRACA
 / 
Pracę straciło blisko 600 tys. osób. Co trzecia firma zredukowała zatrudnienie

Co trzecia firma z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw zredukowała zatrudnienie w związku z epidemią koronawirusa - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK). Bez pracy zostało około 600 tys. osób.

11
23.05.2020 14:22

BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO
 / 
Przedsiębiorco! Poznaj korzystniejsze warunki Kredytu na innowacje technologiczne

Już 1 czerwca polscy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o Kredyt na innowacje technologiczne na korzystniejszych zasadach. Premia technologiczna bez górnego limitu dofinansowania, brak wkładu własnego czy zwiększony katalog wydatków to tylko przykłady korzyści dla przedsiębiorców. Poznaj nowe warunki Kredytu, z których przedsiębiorcy skorzystają w nowym naborze.

21.05.2020 11:11

BGK
 / 
Tarcza antykryzysowa. Łatwiejsza spłata pożyczek dla mikroprzedsiębiorców

Na duże ułatwienia w spłacie pożyczki mogą liczyć firmy, które powstały dzięki programowi "Pierwszy Biznes – Wsparcie w starcie”. Wśród zmian znalazły się m.in. możliwość czasowego zawieszenia działalności gospodarczej, wakacje kredytowe i karencja w spłacie. Rozwiązania są uzupełnieniem rządowej tarczy antykryzysowej.