Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Białoruś wprowadza kwarantannę dla Polaków

8
Podziel się

10-dniową kwarantannę będą musieli odbyć Polacy, którzy przekroczą granicę z Białorusią - zdecydował białoruski resort zdrowia.

Białoruś wprowadza kwarantannę dla Polaków
Kwarantanna dla polaków na Białorusi. (Getty Images)
bDmZPLYR

Obowiązkowa kwarantanna będzie dotyczyć obywateli 28 krajów, w tym Polski. Jej wprowadzenie ma związek z pogarszającą się sytuacją epidemiczną.

Na liście są m.in.: Francja, USA, Kanada, Holandia, Czechy, W. Brytania, Irlandia, Szwajcaria, Szwecja, Dania i Litwa.

Jak informuje białoruski resort zdrowia, obowiązkowa kwarantanna ma trwać 10 dni.

bDmZPLYT
Zobacz także: Białorusini przyjadą do Polski? "Pracujemy nad ułatwieniami"

Według oficjalnych danych zakażenie koronawirusem potwierdzono dotąd u ponad 88 tys. mieszkańców Białorusi.

Na początku października przedstawiciel ministerstwa zdrowia Alaksandr Pacejeu ogłosił, że w kraju rozpoczęła się druga fala zachorowań na Covid-19.

bDmZPLYZ

Jak podaje GUS, w 2018 roku granicę Polsko-Białoruską przekroczyło ponad 105 tys. Polaków, o 1,2 proc. mniej, niż rok wcześniej.

bDmZPLZu
Źródło:
KOMENTARZE
(8)
Julia
miesiąc temu
To smutne, że taki kraj jak Białoruś radzi sobie lepiej niż my...przynajmniej na papierze. Trzeba było zostawić prawo do kierowania na testy Sanepidowi. Mielibyśmy nadal po kilkaset zachorowań dziennie, a tak idziemy na rekor dzień po dniu i nawet skrócenie kwarantanny nie pomaga
Uc
miesiąc temu
A czy w drugą stronę też będzie kwarantanna?
vox
miesiąc temu
To zrobić Białorusinom prawdziwą kwarantannę 40 dni
bDmZPLZv
Leo
miesiąc temu
Nie wpuszczac do Polski tych z bialorusi, nikt ich tu nie chce
Kolter
miesiąc temu
Problem jest taki, że po pierwsze jest wykonywane na Białorusi dwie trzecie mniej testów niz w Polsce, a władze od początku pandemii niepokazują np. skali śmiertelności, która jest dwa razy większa niż rok czy dwa temu (14000 śmierci miesięcznie przy 8-9.000 średniej miesięcznej w poprzednich latach). Covida nie wpisują w akta i generalnie nie leczą, bo "na Białorusi covida nie ma". Ludzie choruja masowo a lekarze odmawiają leczenia, bo im nie wolno leczyć choroby której nie ma. Mieszkałem tam od stycznia do września i sam przechorowałem przez 2 miesiące coś, czego lekarz nawet nie chciał opisać w aktach. Potem powiedział, że mnie dłuzej nie może leczyć , bo już za długo to trwa i musiałby uzasadnić, czemu leczenie jest nieefektywne.