Notowania

Biebrzański Park Narodowy przetnie ekspresówka. GDDKiA nie wyklucza zmian

Fragment Via Carpatia ma przebiegać przez Biebrzański Park Narodowy. Przeciw planom budowy S16 Knyszyn –Ełk protestują mieszkańcy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Biebrzański Park Narodowy to największy park narodowy w Polsce. (Fot: Krzysztof Wojda/REPORTER/Eastnews)

Sześć kolejnych wariantów trasy S16 Knyszyn –Ełk przygotowanych na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku przez firmę Schuessler-Plan Inżynierzy przecina największy park narodowy w Polsce – donosi Polska Agencja Prasowa.

Jak podkreśla PAP, na ręce przedstawicieli firmy wykonującej studium protestujący złożyli swoje stanowisko. Budowa ekspresówki – ich zdaniem - zagraża obszarom cennym przyrodniczo, gospodarce regionu związanej z turystyką ale też rolnictwu, które jest podstawą utrzymania mieszkańców.

GDDKiA w Białymstoku twierdzi, że na razie to jedynie propozycje. W środę miało miejsce spotkanie w Grajewie dotyczące poprowadzenia drogi S16. Nie wykluczone jednak, że po nim nastąpią zmiany. "Trzeba będzie jeszcze pomyśleć" o alternatywach – mówił cytowany przez PAP Sławomir Topczewski z GDDKiA.

Zobacz także: Duże opóźnienia w budowie kluczowych dróg w Polsc

Czy najdzie się możliwość poprowadzenia drogi omijającej Biebrzański Park? Przedstawiciel GDDKiA stwierdził, że "to realne, ale po innych województwach".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz