Trwa ładowanie...
bEaqObZx

Notowania

Przejdź na

Bolesne porównanie. Ekonomista mówi o polskim i brytyjskim ministrze

- Polski minister finansów mówił, że jeśli chodzi o 700+, to jest przestrzeń i znajdzie pieniądze na tę podwyżkę. A brytyjski minister finansów w każdym zdaniu mówi: wydaliśmy pieniądze naszych podatników na ratowanie firm, na służbę zdrowia. To jest taka drobna różnica. Tam się wydaje pieniądze podatników, a nasz minister "znajduje pieniądze" - tak obietnice polskich polityków punktował w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista FOR. Tymczasem w pandemicznym roku mocno wzrósł dług publiczny - do 57 proc. Dochodzimy już do konstytucyjnych granic, które wynoszą 60 proc. - Wisi nad nami "mgła covidowa" i teraz można troszeczkę więcej. Ale nie można ciągle zwiększać długu. Jeśli będzie się chciało podnieść 500+, trzeba będzie zwiększyć podatki. To już się dzieje, ale stosuje się retorykę semantyczną i wprowadzane są nowe "opłaty" - tłumaczył.

14 reakcji
0
0
14
Podziel się
Komentarze (14)
zobacz więcej komentarzy (14)
bEaqObZJ
KOMENTARZE
(14)
wertyu
3 tyg. temu
Odnoszę wrażenie że ministrowie to statyści . Ukrywanie przed mediami z powodu braku wiedzy , a może z powodu ich nieobecności w Polsce.
wertyu
3 tyg. temu
Rząd stosuje metody jak za ,,PRL, ,, wystawia tylko tematy ogólne .. brak jest dyskusji nad wprowadzanymi nocą ustawami !! Tak było za rozbiorów Polski.
Tadek
3 tyg. temu
Polski minister to biznasmen połowa dla mnie a druga dla państwa. A jak strata to koszty publiczne a on nie winny. Tadek
bEaqOcab
Adam
3 tyg. temu
Mi tam rządy PO, PSL, SLD KOjarzą się tylko i wyłącznie z kryzysem i złodziejstwem rządzących
Mat
4 tyg. temu
"to nie są wasze pieniądze" - Donald Tusk o pieniadzach zgromadzonych przez Polakow w OFE