Trwa ładowanie...
bDeSJeZN

Notowania

Podatki W Polsce – Wszystkie wiadomości

82
14.10.2020 11:52

POLSKI SYSTEM PODATKOWY
 / 
Polska wśród najgorszych! Świat "docenił" naszą skarbówkę

Polski system podatkowy znalazł się na 34 pozycji wśród 36 badanych państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Jest zbyt pogmatwany, by wygrać z kimś więcej niż Chile i Włochami.

26
09.09.2020 6:35

CIT
 / 
Rząd szuka pieniędzy w podatkach. Przedsiębiorcy zapłacą więcej

Minister finansów zaklina się, że nie będzie nowych podatków. Stawki faktycznie się nie zmienią, ale wielu przedsiębiorców zapłaci więcej. Rząd szuka bowiem sposobu, by z biznesu wydusić więcej pieniędzy – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

39
24.11.2019 15:51

WŁASNA FIRMA
 / 
Mały ZUS plus. Mateusz Morawiecki tłumaczy, jak będzie działał

Będą niższe składki ZUS dla drobnych przedsiębiorców. Premier Mateusz Morawiecki chwalił się w niedzielę, jak skorzystają na tym małe biznesy.

50
31.10.2019 11:25

EUROSTAT
 / 
Podatki w Polsce rosną najszybciej w Europie. Efekt uszczelnienia, ale i tak daniny są za wysokie

Podatki są u nas wysokie, czy niskie? Uszczelnienie ukazuje krok po kroku, jaka jest prawda. Według statystyk Eurostatu nasze państwo zabiera więcej niż w krajach, do których Polacy najliczniej emigrują. W ubiegłym roku byliśmy przy tym w ścisłej czołówce wzrostu udziału podatków w gospodarce.

45
26.09.2019 7:32

PRACA
 / 
Podatki w Polsce, czy za granicą? Sporów coraz więcej

Polacy zarabiający w innych krajach coraz częściej walczą z urzędami skarbowymi. Spór może być kosztowny.

bDeSJeZP
118
01.09.2019 17:10

GOSPODARKA
 / 
Zmiany w podatkach. Nowy miesiąc, nowe obowiązki

Niedziela pełna nowości dla podatników. Od 1 września wchodzą w życie nowe zasady wystawiania faktur na podstawie paragonów, ograniczenia zwolnień z VAT w handlu internetowym oraz biała lista podatników.

61
27.07.2019 9:31

PODATKI
 / 
Podatkiem w gigantów. Minister cyfryzacji: potrzebne wyrównanie relacji

- Opodatkowanie technologicznych gigantów, czyli firm takich jak Google czy Facebook, to krok w dobrą stronę - powiedziała w programie „Money. To się liczy” Marek Zagórski, minister cyfryzacji. – Z jednego prostego powodu. Jak popatrzymy na coś co się nazywa: łańcuchem wartości w internecie, to mamy firmy, które inwestują w infrastrukturę i firmy, które czerpią zyski z tej infrastruktury. Do tych drugich należą technologiczni giganci. Mówimy tu o olbrzymich pieniądzach. Dlatego jakieś wyrównanie tych relacji jest potrzebne - zaznacza.

12
16.07.2019 12:02

PODATKI
 / 
Podatki do zmiany. Będziemy zarabiać więcej

- To dobra decyzja, zwłaszcza jeśli chodzi o zwiększenie kwoty kosztów uzyskania przychodów - mówił w programie "Money. To się liczy" Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. - Ta wartość była mrożona przez 11 lat, a pracownicy korzystali z tego w najmniejszym stopniu - dodał.

101
03.06.2019 14:57

PIT
 / 
Nowy próg podatkowy. Teresa Czerwińska podtrzymuje dotychczasową propozycję

17-procentowy próg podatkowy dla najmniej zarabiających. To propozycja minister finansów na zmiany w podatkach. Choć z ekipy rządowej dochodziły też sygnały, że obniżka ma dotyczyć wszystkich, Teresa Czerwińska trzyma się swojego zdania.

bDeSJeZV
24.05.2019 11:29

WYBORY DO EUROPARLAMENTU
 / 
Wybory do europarlamentu. "To jest psucie państwa obietnicami"

- Skoro z takim psuciem państwa mamy do czynienia przed wyborami, które są właściwie bez znaczenia, to ja się boję, co będzie na jesień - powiedział w programie „Money. To się liczy” Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Pracodawców i Przedsiębiorców. – To jest psucie państwa obietnicami. Mamy dwa wyjścia, oba fatalne: dalej podwyższać i tworzyć nowe podatki, albo zadłużyć kraj u spekulantów, którzy już czekają z ofertą i walizkami pieniędzy, żeby tylko je podstawić.

23.05.2019 8:01

PODATKI
 / 
Spór w rządzie? Gowin: liczę, że przekonam moich kolegów w rządzie

- Obniżenie podatków zawsze mi się podoba – tak w programie "Money. To się liczy" Jarosław Gowin komentował propozycje zmian w progach podatkowych (przyp. red. 17 proc. z 18 proc.). - Gorzej z likwidacją 30-krotności. O tym jeszcze w rządzie będziemy rozmawiać. Mam nadzieję, że uda mi się przekonać moich kolegów, by od tego odejść. Choć mam świadomość, że ministrowie tacy jak ja czy Jadwiga Emilewicz są w tym rządzie w mniejszości. Będzie w tej sprawie rzetelna, twarda, uczciwa dyskusja.

135
06.02.2019 15:23

PODATKI
 / 
Będą zmiany w podatkach. Minister zapowiada

- Prowadzimy analizy i chciałabym, aby doprowadziły nas do podjęcia takich rozwiązań, dzięki którym wzrosną wynagrodzenia, a obciążenia kosztami pracy były bardziej współmierne do tego, ile dana osoba zarabia - zapowiedziała w programie "Money. To się liczy" minister finansów Teresa Czerwińska. Jak dodała, wyniki tych analiz trafiają do premiera, a on podejmuje na ich podstawie decyzje. - Myślę, że to jest perspektywa kilku tygodni - wyjaśniła.

61
12.12.2018 19:33

PODATKI
 / 
Morawiecki zapowiada mniejsze obciążenie podatkami w przyszłym roku. Tyle że fiskalizm mamy coraz większy

W przyszłym roku dzień wolności podatkowej przypadnie 4 czerwca - mówił w środę z sejmowej mównicy premier, chwaląc się obniżaniem podatków. Byłby to skok o dwa dni do przodu w porównaniu z tegorocznym wynikiem. Tyle tylko, że według wyliczeń Eurostatu przesuwamy się w górę na drabince najwyżej opodatkowanych gospodarek w Europie.

bDeSJeZW
72
02.11.2018 9:34

PODATKI W POLSCE
 / 
Rząd dociska śrubę najbogatszym. Zmiany podatkowe w 2019 r.

Danina solidarnościowa, zmiany w użytkowaniu najdroższych aut, limity składek na ZUS (jeszcze nie ma decyzji TK) czy exit tax - o zmianach w prawie podatkowym, które czekają najbogatszych od przyszłego roku, w programie "Money. To się liczy" rozmawialiśmy z Grzegorzem Niebudkiem, adwokatem i doradcą podatkowym z kancelarii LTCA.

1
11.10.2018 12:01

INFORMACJA PODATKOWA
 / 
Krajowa Infolinia Podatkowa

Jeśli chcemy zaczerpnąć informacji dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych bądź prawnych oraz na temat wszelkich czynności cywilnoprawnych, spadków, darowizn, podatku od towarów i usług, możemy śmiało zadzwonić na KIP, czyli Krajową Informację Podatkową.

25
04.10.2018 9:32

PODATKI W POLSCE
 / 
Wypełniony przez skarbówkę PIT coraz bliżej. Sejm jest na tak

Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw zdecydował o ponownym skierowaniu go do prac w Komisji Finansów Publicznych.

52
29.09.2018 10:26

PODATKI W POLSCE
 / 
Podatnik na wagę złota. Miasta walczą o mieszkańców, bo mają w tym interes

Głównym dochodem polskich samorządów jest na ogół udział we wpływach z podatków – dochodowego od osób fizycznych (PIT) i od nieruchomości. Jeśli więc jakaś miejscowość traci mieszkańców, to traci też część swych głównych dochodów.

25
05.09.2018 6:28

PODATKI W POLSCE
 / 
Interpretacje podatkowe stracą moc. Dla rządu przedsiębiorca to kombinator

Interpretacje, które pozwalały zaoszczędzić na podatku, stracą ważność. Taki pomysł forsuje Ministerstwo Finansów w projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej.