Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Firmy chcą zmian w Polskim Ładzie. "Najlepiej, żeby rządzący nie ruszali tego podatku"

- Jeśli chcemy zachować logikę Polskiego Ładu tak, by wszystkiego nie burzyć, należałoby wprowadzić kwotę wolną od podatku dla "liniowców" i zrobić sufit składkowy dla wszystkich. Chodzi o to, by składka zdrowotna była wyliczana na kształt 30-krotności ZUS-u, który już obowiązuje. Nie byłoby tej maksymalnej stawki 1200 zł - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. – No i oczywiście dla ryczałtu nie można wprowadzać składki w wysokości 30 proc. od podatku, bo to natychmiast podnosi skalę podatkową o jedną trzecią. Na stronie rzecznika jest petycja dotycząca zachowania podatku liniowego, apelujemy o jej podpisanie. Najlepiej byłoby nie ruszać podatku liniowego, bo on przyniósł najwięcej korzyści Polakom i gospodarce. Można tu ewentualnie dodać podatek przychodowy w CIT dla wszystkich oraz podatek cyfrowy, dla tych którzy korzystają z zakupów na terenie Polski, a płacą podatki gdzie indziej.

10-08-2021
Tagi:
0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
Adam
rok temu
To jest czas dla Biznesu żeby powalczyć oraz dla partii które mogą go wesprzeć Ponieważ PiS nie będzie już miał większości w sejmie
ekonomista
rok temu
"Najlepiej" byłoby , żeby dalej obowiązywał podatek degresywny , a państwo zadłużało kraj do nieskończoności . Takie jest myślenie tych "dorobkiewiczów" !
ZK590
rok temu
jedni żądają zwiększenia składki zdrowotnej, znacznych podwyżek dla rozbudowanej do absurdalnej ilości budżetówki a drudzy nie chcą za to zapłacić.
OLA
rok temu
WYBORCY PIS NADAL BEDA GLOSOWAC NA PIS BO IM RZAD NIC NIE ZABIERZE BO NIC NIE MAJA. A JESZCZE WYCIAGAJA RECE PO WIĘCEJ. ŻEBY KOMUŚ DAC TRZEBA KOMUŚ ZABRAĆ
Urawniłowka…
rok temu
Kupowanie suwerena kosztuje. Ktoś za to musi płacić. Na pewno nie PiS. Kto głosuje na PiS? Emeryci i słabo zarabiający. No i im jakieś ochłapy PiS rzuca. Polski Ład to nie budowanie Polski to cyniczny pomysł na utrzymanie władzy kosztem ludzi przedsiębiorczych…..