Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Firmy chcą zmian w Polskim Ładzie. "Najlepiej, żeby rządzący nie ruszali tego podatku"

- Jeśli chcemy zachować logikę Polskiego Ładu tak, by wszystkiego nie burzyć, należałoby wprowadzić kwotę wolną od podatku dla "liniowców" i zrobić sufit składkowy dla wszystkich. Chodzi o to, by składka zdrowotna była wyliczana na kształt 30-krotności ZUS-u, który już obowiązuje. Nie byłoby tej maksymalnej stawki 1200 zł - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. – No i oczywiście dla ryczałtu nie można wprowadzać składki w wysokości 30 proc. od podatku, bo to natychmiast podnosi skalę podatkową o jedną trzecią. Na stronie rzecznika jest petycja dotycząca zachowania podatku liniowego, apelujemy o jej podpisanie. Najlepiej byłoby nie ruszać podatku liniowego, bo on przyniósł najwięcej korzyści Polakom i gospodarce. Można tu ewentualnie dodać podatek przychodowy w CIT dla wszystkich oraz podatek cyfrowy, dla tych którzy korzystają z zakupów na terenie Polski, a płacą podatki gdzie indziej.

przedsiębiorcy
wideo
9
Podziel się:
KOMENTARZE
(9)
Adam
3 lata temu
To jest czas dla Biznesu żeby powalczyć oraz dla partii które mogą go wesprzeć Ponieważ PiS nie będzie już miał większości w sejmie
ekonomista
3 lata temu
"Najlepiej" byłoby , żeby dalej obowiązywał podatek degresywny , a państwo zadłużało kraj do nieskończoności . Takie jest myślenie tych "dorobkiewiczów" !
ZK590
3 lata temu
jedni żądają zwiększenia składki zdrowotnej, znacznych podwyżek dla rozbudowanej do absurdalnej ilości budżetówki a drudzy nie chcą za to zapłacić.
OLA
3 lata temu
WYBORCY PIS NADAL BEDA GLOSOWAC NA PIS BO IM RZAD NIC NIE ZABIERZE BO NIC NIE MAJA. A JESZCZE WYCIAGAJA RECE PO WIĘCEJ. ŻEBY KOMUŚ DAC TRZEBA KOMUŚ ZABRAĆ
Urawniłowka…
3 lata temu
Kupowanie suwerena kosztuje. Ktoś za to musi płacić. Na pewno nie PiS. Kto głosuje na PiS? Emeryci i słabo zarabiający. No i im jakieś ochłapy PiS rzuca. Polski Ład to nie budowanie Polski to cyniczny pomysł na utrzymanie władzy kosztem ludzi przedsiębiorczych…..