Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Polski Ład w ogniu krytyki. Rzecznik MŚP: podatek liniowy budował polski dobrobyt, po co to niszczyć?

- Te zmiany, które proponuje w Polskim Ładzie wicepremier Jarosław Gowin, są dobre nie tylko dla przedsiębiorców, one są dobre dla wszystkich Polaków - powiedział w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. – Likwidacja podatku liniowego, wprowadzonego w 2004 r., który zrobił tyle dobrego w polskiej gospodarce, nie jest w interesie Polaków. Nie wiem, czym się kierowało Ministerstwo Finansów, projektując te zmiany, ale założyli, że będzie progresja. Chcą zniechęcić przedsiębiorców do ryczałtu i podatku liniowego i przerzucić ich na zasady ogólne. Ponad 600 tys. płacących podatek liniowych i 700 tys. będących na ryczałcie straci na Polskim Ładzie. Tu nie chodzi o stratę samej firmy. Bo zaczyna się budować wizerunek przedsiębiorcy jako kogoś, kto chce niewiadomo ile zarobić i dom w Alpach postawić. Podatek liniowy budował polski dobrobyt. Dzięki niemu rosły wynagrodzenia, tworzone były nowe miejsca pracy. Po co niszczyć coś, co działa od...

rozwiń
działalność gospodarcza
msp
14
Podziel się:
KOMENTARZE
(14)
leonek_king
3 lata temu
jak to po co niszczyć? Dla zasady, gdyż dzisiaj wszystko musi być zniszczone a najlepiej jak przedsiębiorca będzie na socjalu, bo wtedy będzie klaskał uszami jak "łaskawca" da mu jakiś talon na wczasy lub przydzieli darmowe obiady w stołówce. Dla tych ludzi wszyscy musimy być od nich zależni to będziemy na nich głosować a oni jak wodzowie na Kubie lub Korei Płn. będą wieczni. Dobrze, że Kaczor nie ma syna bo byłby już namaszczony na następcę.
Góral
3 lata temu
Po co niszczyć ? Dziwne pytanie, a czemu nie zniszczyć kogoś kto całe życie pracuje,utrzymuje tysiące biurokratów,polityków,kler i pasożyty .Takich łatwo zniszczyć a szarą strefę wspomóc skoro w niej zdecydowana większość pisowców i ich wyborców aby głosowali nadal i nie trzeba było iść do więzień i mieć odebrane majątki z uwłaszczenia na majątku narodowym i korupcji.
Edi
3 lata temu
Nie ma zgody na eksperymenty kosztem tych co pracują i wytwarzają dobro. Czy mamy płacić likwidacją "małej działalności" na podwyżki dla tych przy "korycie". 60 % podwyżki dla na " górze " to destrukcja kraju.
Balcerek
3 lata temu
Ciekawe czyj dobrobyt. Pewnie tych co zarabiają po kilkanaście tys na mc: lakarzy, prawników, sędziów i innych biednych.
OLO
3 lata temu
Wszystko to jest ciekawe. Człowiek pracuje, zarabia i zabieraja Mu podatek dochodowy. Zostaje jakaś pensja i co z nią? człowiek idie do sklepu i płaci z opodatkowanych pieniędzy kolejne podatki, jak VAT. Przedsiębiorca też płaci podatek dochodowy, ale po odliczeniu kosztów. Człowiek kupuje samochód, albo dom z opodatkowanych pieniędzy i znowu płaci podatek od wzbogacenia, podatek za podatkiem.