Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Kontrola skarbowa. Spółka musiała wpłacić 5 mln zł zaległego podatku

60
Podziel się:

5 mln zł zaległego podatku od osób prawnych (CIT) wraz z odsetkami wpłaciła do budżetu państwa mazowiecka spółka - poinformowała KAS z Białegostoku, która przeprowadziła kontrolę działalności finansowej tego podmiotu. Według służb celno-skarbowych firma unikała zapłaty podatku u źródła.

Kontrola skarbowa. Spółka musiała wpłacić 5 mln zł zaległego podatku
Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli i wpłaciła 5 mln zł zaległego podatku dochodowego od osób prawnych wraz z odsetkami za zwłokę (KAS, KAS)

Spółka działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej w branży usług medialnych - poinformował w środę st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

Jak podał w komunikacie, kontrole za lata 2016-2017 wykazały, że firma wykorzystywała powiązania kapitałowe oraz stosowała mechanizm transferu należności licencyjnych za granicę, który prowadził do nieuprawnionego skorzystania ze zwolnienia z poboru i zapłaty podatku u źródła.

Zobacz także: Księża na etacie w KAS, zarabiają ponad 6 tys. zł. Ojciec Gużyński komentuje

"Nieprawidłowości skutkowały uszczupleniami w zakresie podatku CIT" - dodał Czarnecki. Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli i wpłaciła 5 mln zł zaległego podatku dochodowego od osób prawnych wraz z odsetkami za zwłokę.

W przypadku gdy podmiot nie zgadza się z ustaleniami kontroli, po wyczerpaniu możliwości odwołania w postępowaniu podatkowym, pozostaje mu droga sądu administracyjnego.

Nowe uprawnienia KAS

Polski Ład zakłada większe uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. Jak informuje "Rzeczpospolita" KAS będzie mogło np. zająć na 96 godzin ruchomości. Ale to nie te zmiany martwią przedsiębiorców najbardziej.

Krajowa Administracja Skarbowa w ramach Polskiego Ładu uzyska nowe kompetencje, informuje "Rzeczpospolita". Kontrolerzy KAS będą mogli udawać zwykłych klientów i przeprowadzać "prowokacje", żeby sprawdzać, czy przedsiębiorca prawidłowo wystawia paragony i prowadzi ewidencję towaru w kasie fiskalnej.

Tego typu kontrola ma nazywać się nabyciem sprawdzającym. Kontrolerzy i funkcjonariusze KAS będą mogli w przypadku nieprawidłowości nałożyć karę na przedsiębiorcę. Grzywna będzie wystawiana w formie mandatu.

Przed nałożeniem kary pracownicy KAS będą musieli się wylegitymować i spisać protokół. Kontrolerze nie będą musieli, tak jak w przypadku innych swoich działań, informować wcześniej o spodziewanej kontroli, czytamy w "RZ"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(60)
andrzej
2 lata temu
kiedy zaczniecie kontrolowac dzialalnosc finansowa kosciola rzymsko-katolickiego tam dopiera sa machloje
Kbks
2 lata temu
A co z Orange, TVN, Auchan
Belfer
2 lata temu
Kontrolerze nie będą musieli - co to są Kontrolerze?
Po prostu
2 lata temu
Mazowiecka izba gospodarki budżetowej ,zobaczcie jakie ceny mieli z kosmosu, dla robiących rodzin paczki do więzień lub zakupy w więzieniach.Dzialaja tak jakby byli panem sytuacji.
klar
2 lata temu
Przeczytajcie sobie ksiązkę Oscylator podatkowy to zrozumiecie że PiS w kwesti podatków jest w stanie wszystko spaprać. Ta ich narracja o mafiach VAT-owskich to jedna wielka ściema.
...
Następna strona