Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nowa broń w rękach skarbówki. Przedsiębiorcy muszą być gotowi na kontrole

313
Podziel się:

Polski Ład zakłada większe uprawnienia Krajowej Administracji Skarbowej. Jak informuje ”Rzeczpospolita” KAS będzie mogło np. zająć na 96 godzin ruchomości. Ale to nie te zmiany martwią przedsiębiorców najbardziej.

Nowa broń w rękach skarbówki. Przedsiębiorcy muszą być gotowi na kontrole
Krajowa Administracja Skarbowa uzyska nowe narzędzia kontroli w ramach Polskiego Ładu (Adobe Stock)
bEKJNUPp

Krajowa Administracja Skarbowa w ramach Polskiego Ładu uzyska nowe kompetencje, informuje ”Rzeczpospolita”. Kontrolerzy KAS będą mogli udawać zwykłych klientów i przeprowadzać "prowokacje", żeby sprawdzać, czy przedsiębiorca prawidłowo wystawia paragony i prowadzi ewidencję towaru w kasie fiskalnej.

Tego typu kontrola ma nazywać się nabyciem sprawdzającym. Kontrolerzy i funkcjonariusze KAS będą mogli w przypadku nieprawidłowości nałożyć karę na przedsiębiorcę. Grzywna będzie wystawiana w formie mandatu.

Przed nałożeniem kary pracownicy KAS będą musieli się wylegitymować i spisać protokół. Kontrolerze nie będą musieli, tak jak w przypadku innych swoich działań, informować wcześniej o spodziewanej kontroli, czytamy w ”RZ”

bEKJNUPr
Zobacz także: Orange _Razem dla Planety

To nie są jedyne nowe uprawnienie. KAS w ramach Polskiego Ładu będzie mogła też zajmować na 96 godzin ruchomości osób, wobec których toczy się postępowanie. Takie zajęcie będzie możliwe w przypadku zobowiązań przekraczających 10 tys. zł. Wartość ruchomości nie może przekraczać też kwoty potrzebnej do zaspokojenia należności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKJNUPS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(313)
avenger
3 miesiące temu
lekarze, sedziowie prywatne uczelnie gdzie placa za dyplomy gdyby przeprowadzc weryfikacje stopni profesorskich zaczynajac od balcerowicza konczac na kowalu to sadze ze 10procent buloby to maksimum reszta plagiat ktore pisza studenci za kase przyszlym profesorom
Atmos
3 miesiące temu
Co w przypadku bezprawnego zajecia przez KAS na 96 godzin firmy?. Czy KAS dorzucić się do rachunku na podstawie ryczałtu ? Czy KAS odda utracony zysk ?
Aco
3 miesiące temu
Od sędziów lekarzy i innych nieudacznikow zaczac
bEKJNUPT
Kamil
3 miesiące temu
SUPER pomysł tylko ci podstawieni kontrolerzy niech zaczną od sprawdzania, adwokatów, prawników, lekarzy i księży - 100% że będzie dziesięciokrotny wzrost wpływów do US.
czytelnik
3 miesiące temu
Obajtków też sprawdzą czy to tylko kontrole na fryzjerkę i sklepik z 1 osobową obsługą
...
Następna strona