Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Rzecznik MŚP uderza w rząd: w Niemczech coś takiego byłoby nie do pomyślenia

- Rozporządzenie rządu, które zabiera pełnomocnika rządu ds. przedsiębiorców z ministerstwa rozwoju, nie robi na nas wrażenia. Ta funkcja nie przynosiła nam żadnych korzyści. Jest nam obojętne, gdzie ten pełnomocnik będzie umiejscowiony – ocenił w programie "Money. To się liczy" Adam Abramowicz, rzecznik MŚP. – Natomast ubolewamy, że rząd przed przedstawieniem założeń Polskiego Ładu nie pomyślał o skonsultowaniu proponowanych rozwiązań z przedstawicielami świata biznesu. To w Niemczech jest do nie pomyślenia. Tam propozycje przewracające całkowicie porządek podatkowy bez rozmów z przedsiębiorcami, nie miałyby racji bytu. Całe szczęście, że Sejm nie zajął się założeniami Polskiego Ładu na ostatnim posiedzeniu i że dostaliśmy trochę czasu. Dlatego apeluję o podpisanie petycji dotyczącej zachowania podatku liniowego - podkreśla.

przedsiębiorcy
msp
45
Podziel się:
KOMENTARZE
(45)
Marcin Z
3 lata temu
Pamiętacie jak spółkom komandytowym PIS wrzucił ekstra podtek CIT od stycznia 2021? Wtedy mówili, że nie będzie zwiększania podatków. ( Aha, bo bym zapomniał. To nie był żaden podatek, tobyła DANINA) I co? PIS to banda oszustów, która żeruje na przedsiębiorcach pchających ten kulejacy kraj do przodu. Tu się jednych okrada, a drugim rozdaje. Nie chce żyć w takim chorym państwie. W moim przypadku wygląda to tak: CIT 9%, PIT 19%, składka zdrowotna ( SUPER PIS ŁAD) 8%. Ile to razem? 36% - super fajnie. Pytanie dodatkowe? Co ja otrzymuuje w zamian za płacenie takich podatków? Jakoś nie potrafię na to pytanie odpowiedzieć. Od 15 lat nie byłem pacjentem NFZ. Dlaczego? Bo jakikolwiek termin wizyty proponowany przez NFZ jest tak odległy, że pewnie wczesniej bym umarł licząc na taką opiekę zdrowotną.
mirekk
3 lata temu
No przecież to Polska, a nie Unia :P
Dykta
3 lata temu
Im się po prostu skończyły pieniądze na burdele i kawior... Do wiosny gospodarka się rozpadnie. Przedsiębiorcy przetrwają, rejestrując firmy za granicą. Dlatego Kaczor tak prze, żeby wyprowadzić Polskę z UE...
Wyjaśniam
3 lata temu
Wszystkich na etacie wspierających ten NIEŁAD zachęcam spróbować jak to jest w tym kraju prowadzić działalność czyli pozyskać klienta wykonać usługę dać gwarancje czekać na pieniądze za te usługę odpowiadać całym majątkiem bez urlopu i możliwości chorowania. Zwracam tylko uwagę ze jak zabraknie małego biznesu to nie będzie setek tysięcy miejsc pracy bo te etaty nie biorą się z sufitu tworzą je ci straszni przedsiębiorcy
#luk
3 lata temu
Niemcy przegrali 2 wojny.. i sa pierwsza gospodarka Europy i 4 na swiecie..Specjalisci od gospodarki EU i USA wyliczyli ze, cala wartosc niemieckiej gospodarki jest warta 16 gospodarek panstw EU wlacznie z Finlandia a cala wspolna gospodarka EU jest na tej samej wysokosci co gospodarka USA i Chin, dzieki przyjeciu panstw posowieckich do wspolnoty EU w tym polski..
...
Następna strona