Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Blamaż rządu ws. reformy podatków. Minister prostuje: idą wyrównania

- Mam jasny komunikat dla Polaków pracujących na umowach o pracę: osoby które osiągają dochody do 12,8 tys. zł absolutnie nie stracą na rozwiązaniach z Polskiego Ładu - powiedziała w programie "Newsroom" WP Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny. – Także emeryci pobierający świadczenia do kwoty 4,920 zł zyskują na Polskim Ładzie. Emeryci, którzy otrzymują na konta od 4,921 zł do 12,8 tys. zł mogą być spokojni, bo dla nich nic się nie zmieni. Osoby, które pobierają emerytury w wysokości 2,5 tys. zł brutto, nie będą miały pobieranego podatku, czyli ponad 8 mln seniorów skorzysta. W przypadku nauczycieli były przypadki złego naliczenia wynagrodzeń z uwagi na odprowadzenia podatków. Jest rozporządzenie, które to porządkuje i mamy jasność. Będą wyrównania, zarówno w przypadku nauczycieli jak i mundurowych, którzy już w najbliższych dniach mogą spodziewać się pieniędzy.

62
Podziel się:
KOMENTARZE
(62)
bis
2 lata temu
Wymyślono klasę średnią i mamy to co mamy. tak to jest jak krajem rządzi PIS.
alina
2 lata temu
To jedna wielka bujda, jestem pracująca emerytką( bo moja emerytura nie wystarcza na normalne życie), w styczniu otrzymałam wynagrodzenie za grudzień , kwota wypłaty netto jest mniejsza o 400 zł. Czuję się oszukana i okradziona, pracuję bo muszę- bez tego trudno byłoby mi związać koniec z końcem. To jest okradanie obywatela, w imieniu "prawa" - tylko dla kogo ono zostało stworzone?
max
2 lata temu
Nie prawda, jeśli masz dodatkowy etat to na pewno stracisz bo nie można zastosować ulgi dla klasy średniej. Czyli płacisz pełen podatek 17% bez odliczenia składki zdrowotnej bo nie ma jej w "ruskim" ładzie. Owszem, odzyskasz te pieniądze w 2023 w maju w picie, ale przez cały rok 2022 będzie niższa pensja o 9% :(
TEA
2 lata temu
MINISTROWIE DO DYMISJI POWINNI WYLECIEC NA PYSK JAK ZWYKLY PRACOWNIK KTORY ZAWINIL
Emeryt
2 lata temu
A co w przyszłym roku z polskim ładem
...
Następna strona