Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Boris Johnson nowym premierem Wielkiej Brytanii

Boris Johnson stał się oficjalnie nowym lokatorem Downing Street. Polityk zapowiedział dokończenie brexitu. - Wszyscy Brytyjczycy podjęli tę decyzję i my ją spełnimy - zapewnił Johnson.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA)
Boris Johnson został nowym Premierem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Fot: Neil Hall)

- Wszyscy ci, którzy obstawiali przeciwko Wielkiej Brytanii, dziś stracili swoje pieniądze - wygłosił nowy premier Zjednoczonego królestwa Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, podczas mowy inauguracyjnej.

Wcześniej polityk spotkał się na audiencji z królową Elżbietą II, która powierzyła mu misję tworzenia nowego rządu. Johnson zapewnił, że stworzy "nowoczesny gabinet", którego pierwszym zadaniem będzie dokończenie brexitu.

- 31 października opuścimy UE – wszyscy Brytyjczycy podjęli tę decyzję i my ją spełnimy. Pierwszym krokiem do wdrożenia tej decyzji jest podziękowanie 3 milionom obywateli UE za mieszkanie u nas. Zapewniam – będziecie mogli nadal tutaj mieszkać, mój rząd to zapewni. Konieczny jest również brak kontroli na granicy Anglii i Irlandii - dodał Johnson.

Premier Wielkiej Brytanii zaznaczył, że kraj jest przygotowany finansowo na opuszczenie Unii Europejskiej: - Mamy rezerwę 39 mld funtów na brexit. Wspomożemy nasze firmy, tak by Wielka Brytania została pierwszym krajem na liście odbiorców zagranicznych.

Jak dodał: - Przyspieszymy pracę nad tym wszystkim. Wszystkie gałęzie gospodarki będą gotowe na brexit – tak by sprzedawać i zarabiać więcej.

Obejrzyj: Młodzi a brexit. 80 proc. Brytyjczyków pomiędzy 18. a 24. rokiem życia chce pozostać w Unii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-07-2019

KrukBrawa dla Dumnych Brytyjczyków! A my klękamy przed USA i UE!

24-07-2019

MarasssI stanie się tak że doprowadzi do brexitu po czym złoży rezygnację po kilku tygodniach i umyje ręce po wszystkim....czyli zrobi to jak typowy anglik

24-07-2019

vvvBrawo GB Polska powinna brać przykład, jeśli takie głąby jak kopacz , Lewandowski, Biedroń itp, są w strukturach UE to nie ma na co czekać

Rozwiń komentarze (71)