Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

BOŚ Bank jest spokojny o skutki wyroków TSUE

1
Podziel się:

Wyroki TSUE nie wpłyną na wynik banku w 2019 r.– przewidują przedstawiciele BOŚ Banku. W polskich sądach toczą się obecnie 74 procesy przeciwko bankowi.

bank
bank (Shutterstock.com, Frank11)

Dwa wyroki TSUE – ten dotyczący frankowiczów oraz konieczności zwrotu części prowizji przy wcześniejszej spłacie kredytu (tzw. mały TSUE) mogą wpłynąć na polskie banki. W przypadku pierwszego wszyscy czekają na orzeczenie polskiego sądu w sprawie państwa Dziubaków przeciwko Raiffesenowi. W przypadku drugiego, problem będą miały banki, które wzrost wyników zawdzięczały agresywnej polityce udzielania kredytów konsumenckich.

Przy okazji publikacji wyników BOŚ Banku za III kwartał dyrektor departamentu kontrolingu i informacji zarządczej Bartłomiej Vytlacil stwierdził, że orzeczenia unijnego Trybunału nie wpłyną istotnie na wyniki banku.

- Problem tzw. małego TSUE nie jest problemem materialnym dla BOŚ, bank agresywnie nie działa na rynku, jeśli chodzi o politykę prowizyjną. Nie jest materialny, jeśli chodzi o przyszłe wyniki banku – powiedział Vytlacil cytowany przez PAP.

Zobacz także: UOKiK o wyrokach TSUE. "Banki chcą oddać jak najmniej"

Równocześnie, Vytlacil uspokajał w sprawie kredytów frankowych, których portfel w BOŚ Banku wynosi 950 mln zł. W informacji banku o wynikach za III kwartał poinformowano, że w sądach toczą się 74 sprawy przeciwko BOŚ na łączną kwotę 12,8 mln z. Większość poprzednich wyroków była korzystna dla banku.

BOŚ Bank po III kwartałach zanotował 67,6 mln zł zysku netto oraz udzielił 3,4 mld zł kredytów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
zofija
3 lata temu
akurat bankom sie nalezy opamietanie.. bo juz plynely w tych swoich kretactwach ukrywanych miedzy wierszami...