Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Boże Ciało" nominowane do Oscara. Oto, ile zarobiło w Polsce

22
Podziel się:

Jak na kino artystyczne, "Boże Ciało" osiągnęło w Polsce spektakularny sukces finansowy. Film zarobił już 26 mln złotych.

"Boże ciało" było kasowym sukcesem.
"Boże ciało" było kasowym sukcesem. (Materiały prasowe)
bEDxwgut

Magazyn "Variety" pisał w grudniu, że w Polsce zazwyczaj trzy filmy rocznie zbliżają się do poziomu 1,5 mln sprzedanych biletów. Zazwyczaj są to filmy akcji, wojenne czy komedie. "Boże Ciało", choć należy je zaliczyć raczej do kina artystycznego i kameralnego, już zarobiło w Polsce 26 mln złotych i przekroczyło 1,3 mln sprzedanych biletów. Przez 7 tygodni film znajdował się w czołówce najchętniej oglądanych.

Dla porównania, "Zimna Wojna", nominowana do Oscara w zeszłym roku, zarobiła 17,3 mln złotych przy niecałym milionie sprzedanych biletów.

Zobacz także: Oglądaj też: Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie
bEDxwguv

Na tym jednak nie koniec. Prawa do dystrybucji filmu Jana Komasy sprzedano do 45 krajów. Między innymi do Niemiec, Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, ale także do Kolumbii, Ekwadoru czy Meksyku. Prawa zakupili też dystrybutorzy w Australii i Nowej Zelandii.

W poniedziałek ogłoszono nominacje do Oscarów. "Boże Ciało" zostało nominowane w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Co ciekawe, obraz nie dostał nominacji ani do Złotego Globu, ani do nagrody BAFTA.

Film został za to obsypany nagrodami w kraju. Na festiwalu w Gdyni dostał aż 10 statuetek, w tym tym m.in. za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz i najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.

bEDxwguB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDxwguW
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(22)
Tomi
2 lata temu
Holera, czy Polak potrafi nakręcić inną tematykę aniżeli kościół lub 2 wojna światowa?
wyznawca Pana...
2 lata temu
Watykańska korporacja religijna działa w myśl założeń systemu totalitarnego tzn. wychowuje swych janczarów od małego... Wiarę w cokolwiek zaś przyjmujesz dobrowolnie, oczywiście po gruntownym zbadaniu danego zagadnienia niematerialnego, a nie tylko ot tak, na słowo. Polski człowiek, zmarły Jan Stachniuk wraz z Antonim Wacykiem, usiłowali naszych ludzi obudzić duchowo, jednakże tym zazwyczaj nader często mocno powiewa ważność przekonań, które budują kręgosłup moralny osoby ludzkiej oraz dają sens jej doczesnej egzystencji... Niestety, ale nihilizm rzymskich baśni zrobił swoje...
Piter
2 lata temu
Znowu mohierom gula lata-:)
bEDxwguX
znafca
2 lata temu
Dlaczego, żeby nasz film dostał nominację do tejże nagrody ( która jest obecnie cieniem samej siebie, nie to co jeszcze może 25 lat temu ) w kategorii obrazu nieangielskojęzycznego itepe itede, musi być teraz straszliwie ponury, niestrawny, wredny? Tango, laureat z 1980 mimo swej krótkiej formy, acz wymagającej takie nie jest.
Ja
2 lata temu
A jaka ideologia zniszczyła Ciebie?Biedny człowieku!
...
Następna strona