Notowania

gospodarka
13.01.2020 15:52

"Boże Ciało" nominowane do Oscara. Oto, ile zarobiło w Polsce

Jak na kino artystyczne, "Boże Ciało" osiągnęło w Polsce spektakularny sukces finansowy. Film zarobił już 26 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
"Boże ciało" było kasowym sukcesem.

Magazyn "Variety" pisał w grudniu, że w Polsce zazwyczaj trzy filmy rocznie zbliżają się do poziomu 1,5 mln sprzedanych biletów. Zazwyczaj są to filmy akcji, wojenne czy komedie. "Boże Ciało", choć należy je zaliczyć raczej do kina artystycznego i kameralnego, już zarobiło w Polsce 26 mln złotych i przekroczyło 1,3 mln sprzedanych biletów. Przez 7 tygodni film znajdował się w czołówce najchętniej oglądanych.

Dla porównania, "Zimna Wojna", nominowana do Oscara w zeszłym roku, zarobiła 17,3 mln złotych przy niecałym milionie sprzedanych biletów.

Oglądaj też: Nagroda money.pl. Tak wyglądała gala w Krakowie

Na tym jednak nie koniec. Prawa do dystrybucji filmu Jana Komasy sprzedano do 45 krajów. Między innymi do Niemiec, Włoch, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, ale także do Kolumbii, Ekwadoru czy Meksyku. Prawa zakupili też dystrybutorzy w Australii i Nowej Zelandii.

W poniedziałek ogłoszono nominacje do Oscarów. "Boże Ciało" zostało nominowane w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Co ciekawe, obraz nie dostał nominacji ani do Złotego Globu, ani do nagrody BAFTA.

Film został za to obsypany nagrodami w kraju. Na festiwalu w Gdyni dostał aż 10 statuetek, w tym tym m.in. za najlepszą reżyserię, najlepszy scenariusz i najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, kino, oscary, boże ciało
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2020

GryfCo za sukces , co za szok , do Oskara można nominować także ekskrementy . Nie sikajcie z radości po nogach bo i tak Oskara nie będzie .

13-01-2020

babaNo i świat zobaczy nas w całej okazałości. Nie do uwierzenia w innych realiach.

13-01-2020

HKPokazono pierwyj sort Kaczyńskiego i Rydzola

Rozwiń komentarze (22)