Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Brazylia. Joseph Safra, najbogatszy bankier świata, zmarł w wieku 82 lat

79
Podziel się:

Joseph Safra, najbogatszy Brazylijczyk, który przez lata dzierżył też tytuł najbogatszego bankiera świata, zmarł w wieku 82 lat. Tradycje bankierskie były w jego rodzinie od pięciu pokoleń. Zmarł z przyczyn naturalnych.

Brazylia. Joseph Safra, najbogatszy bankier świata, zmarł w wieku 82 lat
Najbogatszy Brazylijczyk urodził się w Libanie
bFdZdJGZ

Jego majątek Forbes szacuje na 19,9 mld dolarów. Safra zarządzał i rozwijał Banco Safra, którego główną gałęzią była bankowość prywatna. Obsługiwał zamożnych klientów z całego świata. Banco Safra od lat uchodzi za jeden z najlepiej zarządzanych banków w Brazylii - informuje Reuters.

Sam Joseph był głęboko zaangażowany w sprawy społeczności żydowskiej w Brazylii. Wiele czasu i pieniędzy poświęcił na udział w projektach zdrowotnych, edukacyjnych i charytatywnych, budował synagogi i ośrodki kultury. 

bFdZdJHb

Rzadko udzielał wywiadów brazylijskim mediom, gdyż nie był zadowolony z poziomu swojego portugalskiego. Świetnie za to mówił po arabsku, angielsku i w czterech innych językach. Skąd znajomość arabskiego? Jeszcze z domu, tego w Bejrucie. To właśnie stamtąd nastoletni chłopak wyjechał wraz ojcem i bratem. Dotarli do Brazylii, gdzie zajęli się biznesem.

Było jasne, że będzie to bankowość, gdyż ma ona w rodzinie Safra długie tradycje. Już pięć pokoleń wcześniej przodkowie Josepha zajmowali się bankowością w Imperium Osmańskim.   

Zobacz także: LOT na skraju bankructwa, popłyną miliardy? Horała: to drobiazg
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdZdJHC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(79)
Emeryt.
rok temu
... a to bogaci umierają ???
Aj waj.
rok temu
Boga nie przekupi, ani nie pożyczy mu na procent.
Grazyna
rok temu
Ciekawe czy mu wszystko zapakują aby mógł zabrać ze sobą....
bFdZdJHD
zak
rok temu
budowniczy synagog specjalista od lichwy.
ara
rok temu
No oczywiście , fantastyczny altruista : budował synagogi i angażował się w życie pobratymców . Im pożyczał bez odsetek , a gojów skubał ile można .
...
Następna strona