Notowania

Brexit. May nie ma poparcia dla trzeciego głosowania nad umową z Brukselą

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że wstrzyma poddanie umowy brexitowej pod trzecie głosowanie. Wciąż w brytyjskim parlamencie nie ma dostatecznego poparcia dla wynegocjowanego projektu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier Theresa May zapowiadała, że jest zdeterminowana, by doprowadzić brexit. (Fot: HO/AFP/East News)

Izba Gmin już dwukrotnie odrzuciła wynegocjowaną przez Theresę May umowę z Brukselą dotyczącą warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Rada Europejska uzależniła opóźnienie brexitu do 22 maja od trzeciego głosowania nad umową.

Według brytyjskiej prasy miało do niego dojść we wtorek. Tak się jednak nie stanie. - Nie ma jeszcze wystarczającego poparcia, aby poddać umowę brexitu pod głosowanie w parlamencie, ale nadal będę próbowała przekonać posłów do jej poparcia - powiedziała cytowana przez Bloomberga premier Theresa May.

Brak zgody na warunki umowy oznacza twardy brexit już 12 kwietnia. Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że jest gotowa na jego ewentualne konsekwencje.

Obejrzyj też: Brexit to chaos i katastrofa:

- Prawda jest taka, że Izba wyraziła intencje wykluczenia z UE bez umowy i musimy zrozumieć, że jeśli chcemy przeprowadzić brexit, musimy uznać tę sytuację – przypomniała szefowa brytyjskiego rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2019

500+Mam nadzieję że pis też nas wyprowadzi z UE.

25-03-2019

frrrAngole, wypad z Unii, to już jest nudne.

25-03-2019

EuropejczykWypad z UE! A jak będą chcieli wrócić, to wyłącznie pod warunkiem przyjęcia waluty Euro!

Rozwiń komentarze (231)