Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Brexit. May nie ma poparcia dla trzeciego głosowania nad umową z Brukselą

231
Podziel się:

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedziała, że wstrzyma poddanie umowy brexitowej pod trzecie głosowanie. Wciąż w brytyjskim parlamencie nie ma dostatecznego poparcia dla wynegocjowanego projektu.

Premier Theresa May zapowiadała, że jest zdeterminowana, by doprowadzić brexit.
Premier Theresa May zapowiadała, że jest zdeterminowana, by doprowadzić brexit. (East News, HO/AFP/East News)

Izba Gmin już dwukrotnie odrzuciła wynegocjowaną przez Theresę May umowę z Brukselą dotyczącą warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Rada Europejska uzależniła opóźnienie brexitu do 22 maja od trzeciego głosowania nad umową.

Według brytyjskiej prasy miało do niego dojść we wtorek. Tak się jednak nie stanie. - Nie ma jeszcze wystarczającego poparcia, aby poddać umowę brexitu pod głosowanie w parlamencie, ale nadal będę próbowała przekonać posłów do jej poparcia - powiedziała cytowana przez Bloomberga premier Theresa May.

Brak zgody na warunki umowy oznacza twardy brexit już 12 kwietnia. Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że jest gotowa na jego ewentualne konsekwencje.

Obejrzyj też: Brexit to chaos i katastrofa:

- Prawda jest taka, że Izba wyraziła intencje wykluczenia z UE bez umowy i musimy zrozumieć, że jeśli chcemy przeprowadzić brexit, musimy uznać tę sytuację – przypomniała szefowa brytyjskiego rządu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(231)
Pjoter
3 lata temu
Beda plakac jak ludzie wyjda na ulice
Jerzy
3 lata temu
Wystarczy po wyjściu zlikwidować ten bandycki socjalizm budowany w XX i XXI wieku. Obniżyć podatki, żadnych tam zasiłków dla nierobów i wkrótce zostawią w tyle ten unijny kołchoz.
Jsjs
3 lata temu
UK zapłacze jeszcze. Partia rzadzacą w następnych wyborach ma wylot na bruk!!! Lud,ie wyjdą na ulice bo nie trzeba być ekonomistą żeby policzyć że UK będzie mieć same straty i gospodarcze i ludnosciowe bo to oni będą emigrować za praca.
Jshs
3 lata temu
Rozwój gospodarczy UK zawdzięcza byciem w UE. Ul w latach powojennych pukala do drzwi 2 razy pierwszy raz DEGOULLE odmówił najpóźniej przyjęto UK który zapewnił jej wzrost gospodarczy. Nikt już o tym nie pamięta. WYSPA nie może się izolować bo gospodarczo będzie w tyle. Trudno, chcanto będą mieć piekło przez najbliższe 5 lat będą mieć coraz gorzej i będą protesty ludzi! Farmerzy już nie otrzymają dotacji...
maciej
3 lata temu
Tylko spoko, suma sie zgadza, Wielka Brytania wychodzi z UE, Izrael gra w piłkę nożną w eliminacjach do Mistrzostw Europy czyli wchodzi do UE, chyba rezygnuje ze Wzgórz Golan
...
Następna strona