Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Brexit może być opóźniony nawet o pięć lat, usłyszeli posłowie

67
Podziel się

Brexit może się przesunąć nawet o pięć lat - mieli usłyszeć posłowie brytyjskiego parlamentu. Kolejne głosowanie w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE ma się odbyć dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Wcześniej brytyjska premier powiedziała, że jest gotowa odejść. Jej umowa musi jednak zostać przyjęta przez parlament
Wcześniej brytyjska premier powiedziała, że jest gotowa odejść. Jej umowa musi jednak zostać przyjęta przez parlament (East News, AP/EAST NEWS)
bDKiSMFx

Kolejne, już trzecie głosowanie w sprawie brexitowej umowy, ma się odbyć jeszcze dzisiaj - prawdopodobnie w godzinach popołudniowych. W końcu na głosowanie pozwolił spiker brytyjskiego parlamentu John Bercow. Uznał, że obecna wersja dokumentu zasadniczo różni się od wcześniejszych.

Zdaniem dziennika "The Daily Mail", premier Theresa May miała ostrzec posłów, że nieprzyjęcie jej umowy ws. brexitu może opóźnić wyjście Wielkiej Brytanii z UE nawet o pięć lat. To ostrzeżenie było skierowane przede wszystkim do posłów z jej partii, którym bardzo zależy na brexicie. Ale miało przestraszyć również posłów Partii Pracy, którzy obawiają się gigantycznego chaosu.

Parlamentarzyści mają się obawiać również, że jeśli umowa autorstwa premier May zostanie dzisiaj odrzucona po raz trzeci, mogą zostać rozpisane przedterminowe wybory.

bDKiSMFz
Zobacz także: Obejrzyj: Cyfrowa rewolucja i e-podpisy

Posiedzenie brytyjskiego parlamentu odbywa się 29 marca. To oryginalna data wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, która jednak została przesunięta. Rada Europejska zgodziła się przesunąć tę datę na 12 kwietnia w przypadku "twardego brexitu", a w razie zatwierdzenia "umowy rozwodowej" - aż do 22 maja.

bDKiSMFF

Posłowie mają dzisiaj głosować nad tymi elementami "dealu" premier May, które dotyczą bezpośrednio rozwodu Wielkiej Brytanii z UE. Głosowanie nie dotyczy natomiast tych elementów, które dotyczą przyszłych relacji politycznych tego kraju z Wspólnotą.

Dzisiejsze głosowanie ma dotyczyć umowy "technicznej". Oznacza to, że nawet jeśli parlamentarzyści przyjmą propozycję May, to konieczne będzie też przyjęcie w późniejszym terminie osobnego projektu. Techniczne porozumienie, które ma być głosowanie dzisiaj, zawiera m.in. kluczowe zapisy dotyczące budżetu UE, Irlandii Północnej i praw obywatelskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKiSMGa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(67)
mnm
2 lata temu
Anglicy to podły naród i my powinniśmy to wiedzieć . Wersal premier WB wyzwał nas od małp '' dać Polakom Śląsk to tak jak dać małpie zegarek '' . 3 XI sojusz / papier i kłamstwa anglików nawet palcem nie ruszyli mimo umowy - 1939 rok . Parada zwyciestwa w Londynie ; zaproszeni Papuasi , Indianie , Zulusi ale nie polskie armie , nie Maczek , Sosabowski , Sosnowski , Anders czyli czwarta armia koalicji . Montgomery / bydle / potraktowało polską brygadę spadochronową / Arnhem / jak śmieci zrzucając własne winy i kłamiąc a gen . Sosabowski po wojnie bez orderu był zwykłym magazynierem . Pamiętajcie o tych nikczemnych brytolach i WON Z UE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
John
2 lata temu
Latający cyrk Monty Pythona.
woo
2 lata temu
po co wychodzić, w najbliższych wyborach pogonimy te dziadostwo i wróci normalność
bDKiSMGb
pilot trzysta...
2 lata temu
Potwierdza się to co było wiadome - to naród bez wstydu i honoru , od wieków wykorzystujący słabsze narody w celu bogactwa swoich lordów ...
Projektant
2 lata temu
Szkoda Irlandii Północnej. Skoro parlament nie może, to należy rozpisać nowe wybory.
...
Następna strona