Brexit ostateczny. Boris Johnson zapowiada, że doprowadzi go do końca

Premier Wielkiej Brytanii obiecał, że niezależnie od wszystkiego z dniem 31 października Zjednoczone Królestwo opuści Unię Europejską.

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/EPA
Przemysław Ciszak

- Doprowadźmy brexit do końca. Możemy, musimy i zrobimy to - mówił przed członkami Partii Konserwatywnej cytowany przez Polską Agencję Prasową premier Johnson.

Jak stwierdził, cały świat chce, spokojnego i rozsądnego potraktowanie tematu i pójścia naprzód. - I właśnie dlatego 31 października wychodzimy z UE, niezależnie od wszystkiego – podkreślił na konwencji programowej.

Jeszcze w środę Londyn zamierza przedstawić Brukseli propozycje umowy brexitowej. Jak uznał Johnson są one kompromisem ze strony Wielkiej Brytanii i tego też oczekuje od UE.

- Jest to kompromis, na który poszła Wielka Brytania, i mam nadzieję, że nasi przyjaciele to zrozumieją, że teraz ich kolej na kompromis – przytacza jego słowa PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wybrane dla Ciebie