Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit tematem dla ambasadorów. Odłożenie daty wystąpienia musi poprzeć 27 krajów

Wieczorem spotkają się ambasadorzy 27 krajów UE w sprawie Brexitu. Będą rozmawiać o jego odsunięciu do stycznia 2020 r.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
27 krajów UE musi jednomyślne zgodzić się na przesunięcie brexitu.

Po wtorkowych głosowaniu w Izbie Gmin przedstawiciele 27 członków UE będą analizować sytuację brexitu i dyskutować nad przesunięciu daty z 31 października na 31 stycznia 2020 roku - donosi nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia.

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, już wcześniej rekomendował zgodę na przesunięcie terminu. Do tego jednak potrzeba jednogłośnej zgodny 27 krajów.

O takie odroczenie wystąpił Parlament brytyjski. Jak pisaliśmy, we wtorek wstępnie poparli porozumienie między Brukselą a Londynem w kwestii warunków rozwodu.

Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej, za przesunięciem terminu brexitu.
Brexit. Tusk: "będę rekomendował przesunięcie terminu"

W drugim głosowaniu upadł jednak rządowy wniosek dotyczący przyśpieszonego harmonogramu procedowania umowy. Posłowie uznali że 2 dni to za mało czasu na pracę nad ponad stu stronicową umową. - UE musi się teraz zastanowić, jak odpowiedzieć na prośbę o przedłużenie brexitu - mówił we wtorek Johnson. Zaznaczył, że do tego czasu wstrzymuje prace nad tą ustawą.

Przypomnijmy, porozumienie z UE Boris Johnson zawarł w czwartek, jednak w sobotę zostało ono zablokowane przez Parlament, który zagłosował za kolejnym przesunięciem brexitu.

Kierowana przez Jeremy Corbyna Partia Pracy podjęła wyzwanie premiera Johnsona.
Partia Pracy gotowa na wybory, jeśli UE przełoży brexit

Tego samego dnia późnym wieczorem Johnson był wysłał do Brukseli niepodpisany wniosek o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 r. oraz podpisany list, w którym przekonuje, że opóźnienie wyjścia Wielkiej Brytanii byłoby błędem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-10-2019

nnnPanie Johnson chce Pan wymusic na UE podjecie za wasz kraj decyzji.......proszono o Veto aby zakonczyc ten cyrk ale sami podjeliscie decyzje o … Czytaj całość

24-10-2019

UK 🇬🇧CAMERON WYMYSLIŁ DURNY BREXIT A ONI CIĄGNĄ TEN CYRK ANGIELSKI 😄😄😄😄😄😄😄😄😄😄

Rozwiń komentarze (2)