Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brexit z coraz mniejszym poparciem. Większość wolałaby pozostać w Unii

W cztery lata od referendum 57 proc. Brytyjczyków chce pozostać w Unii. Tylko 35 proc. wciąż popiera brexit - wynika z sondażowych badań przeprowadzonych przez European Social Survey.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
W cztery lata od referendum 57 proc. Brytyjczyków chce pozostać w Unii.

Decyzję o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej podjęła większość Brytyjczyków w 2016 roku. Po długich negocjacjach 31 stycznia 2020 roku brexit się dokonał. Obecnie trwa okres przejściowy.

W dokładnie w czwartą rocznicę tamtych wydarzeń instytucja badawcza European Social Survey przeprowadziła kolejny sondaż, pytając o kwestię opuszczenia UE - pisze CNN.

Wynika z niego, że obecnie już tylko 35 proc. ponownie zagłosowałby za brexitem. Znacznie wzrosło natomiast poparcie dla pozostania w Unii. Obecnie 57 proc. Brytyjczyków chce pozostać w Unii - wskazuje CNN.

Zobacz: Brexit. "Nie powinniśmy posyłać Wielkiej Brytanii do diabła"

Prounijny trend wzmocnił się właściwie we wszystkich krajach Wspólnoty. Obawy, że kolejne kraje będą chciały pójść ścieżką Wielkiej Brytanii stopniały.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-06-2020

nick66Widać są na takim poziomie intelektulnym jak ich językowi bracia za oceanem.

26-06-2020

I do oszczędzania funcikiNieprawda! Ja jestem za Brexit em. Wyjechało mnóstwo Polaków Rumunow Węgrów. Jest praca w końcu wszędzie. Ceny najmu spadły momentalnie bo juz … Czytaj całość

26-06-2020

ZiąDali się zmanipulować populistom, to niech cierpią. Elektorat pisu też w końcu przejrzy na oczy. Oby tylko nie było za późno.

Rozwiń komentarze (601)