Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Brexit. Londyn i Bruksela chcą przełamać impas

54
Podziel się

Na początku przyszłego tygodnia brytyjski premier Boris Johnson i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen siądą do rozmów dotyczących warunków Brexitu - donosi Bloomberg. Obie strony chcą przełamać impas i ruszyć z ustaleniami do przodu.

Brexit. Londyn i Bruksela chcą przełamać impas
(Getty Images)
bEqKNbaZ

Rozmowy zaplanowano na poniedziałek, 15 czerwca. Poza premierem i przewodniczącą KE mają w nich też uczestniczyć szef Rady Europejskiej Charles Michel i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

W zeszłym tygodniu kolejna tura rozmów zakończyła się impasem. Wielka Brytania opiera się żądaniom UE w sprawie połowów oraz zasadom mającym na celu zapewnienie równych warunków konkurencji między obiema stronami. Strony są pod presją, bo na 18 czerwca zwołano spotkanie przywódców krajów unijnych. Do tego czasu warto byłoby móc pochwalić się postępem rozmów.

Zobacz także: Zobacz też: Pensja minimalna. "Propozycję przedstawimy na koniec lipca"
bEqKNbbb

Bloomberg szacuje, że jeżeli Londynowi i Brukseli uda się porozumieć, to negocjacje mogą się zakończyć w drugiej połowie roku.

W styczniu Parlament Europejski ratyfikował umowę rozwodową Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Za umową głosowało 621 posłów, a 49 było przeciw. 13 wstrzymało się natomiast od głosu.

- Chciałabym złożyć hołd tym Brytyjczykom, którzy mieli wydatny wkład w rozwój Unii Europejskiej i poświęcili swoje życie i kariery, by budować naszą wspólnotę. Zawsze będziemy rodziną - mówiła szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, niejako na pożegnanie Wielkiej Brytanii.

bEqKNbbh

Natomiast równo o północy z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania przestała być członkiem Unii Europejskiej, co zamyka 47 lat wspólnotowej historii. 1 stycznia 1973 r. Zjednoczone Królestwo przystąpiło do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEqKNbbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(54)
nici
rok temu
Po co przełamywać jakiś impas. Teraz nich Boris i Michael ugotują się we własnym sosie. Brytole całe wieki żyli z okradania swoich kolonii i z przekonania, że wszyscy są głupkami, a teraz brexitem sami zapędzili się w kozi róg. Unia zamiast prowadzić rozmowy z UK powinna wesprzeć Szkocję w drodze do odłączenia się od UK.
TakiTam
rok temu
Tusk obalił komunizm w PL. Kaczyński razem z Wałęsą skakali przez płot w Gdańsku. Kto zgadnie komu się ten skok nie udał ? Nie chodzi tu o predyspozycje fizyczne jednego z nich.
emeryt
rok temu
tka to jest jak z blazna robi sie premiera ,angole go wybrali ,a przeciez to byly komik telewizyjny ten ryzy premier
bEqKNbbD
rty
rok temu
dwa obozy antypolskie.......no moze jeszcze dolaczyc do nich zabojad babkoruch
nh666
rok temu
a moze anglia wróci do unii tylko trzeba zmienic troche prawo i dostosowac tez do anglii
...
Następna strona