Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Brexit. Zmiany od nowego roku. "Będą nowe cła i formalności"

- Bez względu na to, czy umowa o wzajemnym partnerstwie zostałaby zawarta i tak musielibyśmy stosować reguły, które obwiązują przedsiębiorców, stosowane są w odniesieniu do krajów trzecich. Przemieszczanie się będzie podlegało formalnościom celnym. Przedsiębiorcy w Polsce i Wielkiej Brytanii będą musieli liczyć się z tym, że będą nowe cła. W stycznia wchodzimy w reżim importu i eksportu. Oznacza to, że trzeba złożyć zgłoszenie celne i zapłacić właściwą stawkę cła. Niektórzy przedsiębiorcy realizują ten obowiązek samodzielnie. Inny korzystają z usług agencji celnych, które w imieniu przedsiębiorców reprezentują ich przed organem celnym. Jako KAS jesteśmy gotowi na nowy model opraw - mówił w programie "Money. To się liczy" Grzegorz Kozłowski, dyrektor Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów.

KOMENTARZE
(8)
Emir
3 lata temu
Oni umieją chronić Swój i Amerykański Rynek przed inwazją taniego badziewia z Europy
al405
3 lata temu
Komentować można wszystko . Zastanawia mnie jedno dlaczego przejmujecie się Anglią jej gospodarką i życiem anglików . Chcieli to wyszli jak będą mieć problemy to będą je rozwiązywać . Myślę że powinniście pisać więcej o Polsce i jej osiągnięciach , problemach . Przecież jest to temat jak rzeka .
pam
3 lata temu
Jeszcze ta splendid isolation wyjdzie im bokiem. Oni ciągle myślą że są jakimś imperium.
sok
3 lata temu
Przestaję kupować na angielskim e-bay-u. Szkoda, mają fajne ciuchy.
Tkttk
3 lata temu
W latach 60- tych angole skamleli żeby ich kraje EC wpuściły do ich grona o w końcu wyprosili mimo oporu Francji ich wejście w community w tamtym czasie. O ile francuzów nie lubię to mieli rację żeby ich nie wpuszczać bo jak odżyją to będą dla EC problemem. No i teraz wychodzą ale mają taki kłopot że nikt im nie pomoże - Trumpka już nie ma a Biden ma UK gdzieś, przemysł im zwiewa do EU, powoli banking też także za 5 lat śmiem twierdzić że różnica między Polską a UK się zmniejszy o 50% i angole będą kwiczeć i piszczeć.