Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa S19. Powstanie 62,5 km nowej drogi do granicy

Minister Infrastruktury zatwierdził aneksy do programów dla dwóch inwestycji obejmujących przygotowanie i budowę drogi ekspresowej S19 - informuje GDDKiA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
W pierwszej połowie roku mają zostać ogłoszone przetargi na budowę prawie 50 km S19 w okolicach Białegostoku. (Fot: gddkia.gov.pl)

Budowa S19 wchodzi w kolejną fazę. Powstać ma 62,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej od granicy państwa w Kuźnicy do węzła Białystok Północ oraz od węzła Białystok Północ do węzła Białystok Zachód. Minister infrastruktury właśnie podpisał aneksy do programów inwestycji.

GDDKiA prócz rozwinięcia S19 zapowiada również budowę 3,76 km przyszłej drogi ekspresowej S16 tymczasowo oznakowanej jako DK nr 65 oraz 5,43 km drogi krajowej nr 19.

(GDDKiA)
(Fot: GDDKiA)

W ramach prac powstanie osiem nowych węzłów drogowych, a dwa obecne zostaną przebudowane. "Jeszcze w tym roku przewidywane jest ogłoszenie postępowań przetargowych na wybór ich wykonawców w systemie projektuj i buduj" - zapowiada GDDKiA.

GDDKiA zapowiedziała, że w tym roku odda ok. 140 km więcej niż w 2018.
462 km nowych dróg jeszcze w tym roku. GDDKiA zdradza plany

Jak wskazuje Generalna Dyrekcja, w pierwszej połowie roku mają zostać ogłoszone przetargi na budowę prawie 50 km S19 w okolicach Białegostoku. W drugiej planowane jest ogłoszenie postępowań dla południowych odcinków S19 o łącznej długości 68 km.

"Do końca roku powinien zostać ogłoszony przetarg na 17-kilometrowy odcinek Kuźnica - Sokółka Północ. Przygotowanie odcinków S19 w rejonie Białegostoku do dalszej realizacji wymagało również aktualizacji ich kosztorysów. Wartość obu zadań wzrosła o 239,2 mln zł" - informuje GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-02-2020

PitreJakoś dziwnie Polskie firmy nie bankrutują i przemierzając Polskę widać te budowy - Pis to gospodarz nie jak PO i PSL

10-02-2020

taka prawdaTotalni i tak będą przeciwni bo Polska im bardzo przeszkadza

10-02-2020

qazpoco s19 jak u makreli dróg w h

Rozwiń komentarze (52)