Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budowa sieci 5G. Boris Johnson daje Huawei ograniczony dostęp

Zapadła decyzja w sprawie dopuszczenia chińskiego koncernu do budowy sieci 5G w Wielkiej Brytanii. Premier Boris Johnson zdecydował się na kompromis. Huawei będzie miał udział w budowie nowej technologii na Wyspach, ale nie zostanie dopuszczony do krytycznych części infrastruktury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier Boris Johnson zdecydował się na kompromis. (Fot: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP/East News)

Rząd Wielkiej Brytanii zaliczył Huawei do "dostawców wysokiego ryzyka", jednocześnie jednak umożliwił chińskiemu koncernowi udział w budowie brytyjskiej sieci 5G - donosi Polska Agencja Prasowa.

Włącznie w budowę 5G Huawei to potencjalny skok technologiczny i przyśpieszony rozwój sieci. Z drugiej strony, jak przestrzegają USA, to również poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa z sojusznikami. Boris Johnson, zgodnie z oczekiwaniami, wybrał jednak pewien kompromis.

Piotr D. wychodzi z aresztu po wpłaceniu 120 tys. zł poręczenia majątkowego
Afera Huawei. Piotr D. wychodzi na wolność, wpłacił 120 tys. zł

Zgodził się na udział Chin w budowie nowej technologii, ale pod obostrzeniami. Po pierwsze, nie może być on większy niż 35 proc. Dodatkowo, jako dostawca wysokiego ryzyka, nie będzie mógł uczestniczyć w budowie krytycznych części infrastruktury łączności.

Sieć 5G od Huawei. "Nie pokazujmy palcem jednego dostawcy"

Co to oznacza? Chiński koncern nie będzie brał udziały w opracowywaniu sieci dla obiektów strategicznych, czyli np. baz wojskowych czy w pobliżu elektrowni jądrowych - wylicza PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-01-2020

BezbronnyWole zeby mnie sledzilo USA niz Chiny.

28-01-2020

TfrKiedyś uczono, że system to zbiór elementów i reguł, zasad w jaki ze sobą wspóldzialają. Każdy system jest taki trwaly i niezawodny, jak najslabszy … Czytaj całość

28-01-2020

WojciechPowinniśmy brać z nich przykład.

Rozwiń komentarze (5)