Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Budżet bez deficytu to już przeszłość. Kościński podaje majowe wyniki

26 mld złotych po maju wyniósł deficyt budżetu państwa - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. W rozmowie z Polską Agencją Prasową polityk przekonuje, że wpływy z podatków są lepsze, niż resort się spodziewał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały partnera)
Tadeusz Kościński przedstawia wyniki budżetowe.

Od stycznia do maja do budżetu wpłynęło 157,1 mld złotych - poinformował PAP Kościński. Tym samym wpływy osiągnęły poziom 96 proc. przy porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.

Natomiast wydatki budżetowe od początku roku do maja sięgnęły poziomu 183 mld złotych.

A jak prezentują się dochody podatkowe? Szef resortu finansów tłumaczy, że osiągnęły 91 proc. wyniku z analogicznego okresu przed rokiem. Kościński ocenił, że to wynik lepszy niż się spodziewano.

Zobacz też: Debata prezydencka w TVP. Żółtek o "menelowym plus". Minister oburzona

Minister wytłumaczył, że dochody z PIT w maju były na porównywalnym poziomie do tych z maja rok wcześniej. Natomiast wpływy z podatku CIT w maju były zdecydowanie wyższe niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Kościński wytłumaczył PAP, że różnica wyniosła 51,4 proc. na korzyść maja 2020 roku.

Trzeba podkreślić, że na wpływy budżetu państwa duży wpływ ma trwający kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa. Mająca mu przeciwdziałać tzw. tarcza antykryzysowa wprowadziła ulgi w spłacie zobowiązań dla przedsiębiorców.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2020

OloDobra sciema to połowa sukcesu !!

18-06-2020

fredJest tak dobrze ,że aż jest żle

18-06-2020

OplJak zwykle ok wg tvpis

Rozwiń komentarze (31)