Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Bukowina Tatrzańska. Powodem tragedii ma być samowola budowlana

1
Podziel się:

Bukowina Tatrzańska. Jak ustalili śledczy, przyczyną tragedii, do której doszło na parkingu w pobliżu stoku narciarskiego, była najprawdopodobniej samowola budowlana. Przypomnijmy, że doszło tam do wypadku z udziałem czterech osób, które zostały uderzone przez urwany podczas wichury dach.

Bukowina Tatrzańska. Powodem tragedii ma być samowola budowlana
Bukowina Tatrzańska. Powodem tragedii ma być samowola budowlana (PAP, PAP/Grzegorz Momot)

Bukowina Tatrzańska. Powodem tragedii ma być samowola budowlana

Podmuch wiatru zerwał dach z budynku wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dach uderzył w znajdujące się na parkingu cztery osoby. W tragicznym wypadku śmierć poniosły trzy z nich, czwarta przebywa obecnie w szpitalu. Bukowina Tatrzańska stała się tym samym miejscem najbardziej tragicznego wypadku tegorocznych zimowych ferii.

Zobacz także: Oglądaj: Wypadek w Lubuskiem. "Spełnił się najtragiczniejszy scenariusz"

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Zakopanem stwierdził natomiast, że sam obiekt, z którego został urwany dach, w rzeczywistości nie był budynkiem lecz tymczasowym obiektem budowlanym. Nie posiadał on żadnych zgód budowlanych, był tzw. samowolą.

Jak dodał, Bukowina Tatrzańska i okolice może mieścić nawet sto podobnych obiektów. Należy się tym samym spodziewać częstszych niż do tej pory kontroli obiektów, które mogą nosić znamiona "samowoli budowlanej". Praktyki prewencyjne - jak ma to miejsce zazwyczaj - wdrażane są niestety zwykle już po dojściu do tragedii.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
Budowlaniec
3 lata temu
Samowola budowlana -zbiera swoje zniwo-wprowadzic rygor budowlany -i tak jak bylo dawno temu ---