Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Pawłowski
|

Burza w NBP. "Paweł Mucha pokazał, że panuje tam jednowładztwo"

Członek zarządu NBP Paweł Mucha w sporządzanym przez siebie obszernym oświadczeniu krytykuje działania prezesa Adama Glapińskiego. Zarzuty, będące odpowiedzią na wcześniejsze stanowisko banku centralnego, dotyczą m.in. kwestii jawności protokołów posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Co jest źródłem nowego konfliktu w banku centralnym? - Ja nie wiem, co tam się dzieje od wewnątrz, ale z z tej ujawnionej korespondencji wynika, że kompetencje członków RPP i zarządu NBP są mocno ograniczone. Panuje w tej instytucji jednowładztwo - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Paweł Wojciechowski, były minister finansów. - Paweł Mucha, członek zarządu NBP, to pokazuje. A to ciało powinno być kolegialne. Różnice poglądów są w NBP potrzebne. Czy będzie Trybunał Stanu dla prezesa Adama Glapińskiego? Wątpię. Były już wobec niego poważniejsze zarzuty. To jest problem kadrowy. Jak nie wiadomo, o co chodzi, to się mówi, że chodzi o pieniądze, ale Paweł Mucha nie sprawuje w...
rozwiń
KOMENTARZE
(44)
Gosc
4 miesiące temu
Pogodzili się. Nie walkujcie już, bo to nudne.
rukcug
4 miesiące temu
105 rocznica niepodległości ! tylko Polska
aferka
4 miesiące temu
a sprawa potocznie nazywana planem Zdzisława z którą po rozmowie z bankierem teraz chyba jeszcze podejrzany CH. miał iść do prezesa nie wiadomo dlaczego ( można się domyślić )
do analizy
4 miesiące temu
a ta analiza którą wygłosił nie wiadomo w jakim trybie prywatnie czy politycznie na tematy które mogły być ściśle tajne na molo w Sopocie ?
Żenujące
4 miesiące temu
Czy jest jakiekolwiek miejsce w tym kraju, gdzie pis nie narobił syfu? Nawet w Brukseli zrobili syf!
...
Następna strona