Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MWL
|
aktualizacja

Byli liderem rynku odszkodowań. Złożyli wniosek o postępowanie sanacyjne i ogłoszenie upadłości

17
Podziel się:

Zarząd Europejskiego Centrum Odszkodowań złożył do Sądu Rejonowego w Legnicy wnioski o otwarcie postępowania sanacyjnego oraz o ogłoszenie upadłości. Powodem jest brak możliwości wykupu obligacji serii B i płatności odsetek. Spółka nie spłaciła też raty kredytu zaciągniętego w Santander Bank Polska.

Byli liderem rynku odszkodowań. Złożyli wniosek o postępowanie sanacyjne i ogłoszenie upadłości
EuCo było liderem rynku odszkodowawczego. Dziś firma ma poważne problemy finansowe (Materiały WP, Adobe)

W sierpniu w money.pl napisaliśmy, że EuCO, niegdyś lider rynku odszkodowawczego, walczy o przetrwanie. Ma problemy z terminowym wypłacaniem należności klientom. Sprawa ostatnio przybiera na sile. Firmę trawi konflikt wewnętrzny oraz konsekwencje koronakryzysu. Ścisłe kierownictwo wierzy, że wyprowadzi ją na prostą w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

EuCo poinformowało w komunikacie z 15 października, że w odniesieniu do wniosku o ogłoszenie upadłości zarząd spółki wnosi o wstrzymanie jego rozpoznania do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego.

Zdarzeniem bezpośrednio powodującym zaktualizowanie się stanu zagrożenia niewypłacalności emitenta jest brak wystarczających środków finansowych niezbędnych do jednoczesnego pokrycia kosztów prowadzenia działalności operacyjnej oraz wypłaty odsetek i częściowego wykupu obligacji Serii B (na łączną kwotę 1,44 mln zł) - napisano w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dramat rolnika w Lubuskiem. Pokazał, jak susza spustoszyła pole kukurydzy

EuCo chce restrukturyzacji

Wraz z wnioskiem o otwarcie postępowania sanacyjnego EuCo przesłał wstępny plan restrukturyzacyjny zakładający stabilizację działalności operacyjnej w zakresie pozyskiwanych zleceń i próbę osiągnięcia tendencji wzrostowej (w tym rozwój segmentu kapitalizacji rent i szkód osobowych), a także rozłożenie na raty części obecnych zobowiązań oraz - jeżeli okaże się to niezbędne - ich częściową redukcję w drodze układu.

W osobnym komunikacie Europejskie Centrum Odszkodowań poinformowało, że nie spłacił raty kredytu zaciągniętego w Santander Bank Polska w wysokości 12,22 mln zł. 14 października EuCo było zobowiązane dokonać spłaty raty tego kredytu w wysokości 0,39 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(17)
Rudy
2 lata temu
Pod adresem Euco już są zarejestrowane nowe spółki. Wystarczy porównać personalnie kto siedzi lub siedział we władzach Euco i siedzi teraz w tych nowych spółkach. Więc ratowanie Euco jest bez znaczenia. Bo tą samą działalność będą prowadzili w oparciu o nowe spółki. Tylko bazę informatorów i akwizytorów przekierują do nowych spółek, co jest zwykłą mailową formalnością
Janek
2 lata temu
To firma odszkodowawcza a nie ubezpieczeniowa. Inaczej parakancelaria prawnicza od "pomocy" w dochodzeniu należności pieniężnych z ubezpieczeń
pamiętamy
2 lata temu
I ty wreszcie ubezpiecz się w Weście.
Kubik
2 lata temu
Prowadzę jednoosobowa DG i mogę dzisiaj im przelać na ratę i bieżące wydatki. Żeby nie mieć 2-4 mln w gotowce pod ręka to po co prowadzić firmę ?
Kolox
2 lata temu
Bo w firmach krzak wykupuje sie tylko OC. Ono ma byc jak najtańsze bo nie jest dla ciebie tylko dla drugiego uczestnika kolizji. Dalej to niech on sie martwi.