Trwa ładowanie...
bDAoJgut

Notowania

Odszkodowania – Wszystkie wiadomości

1
21.01.2021 17:20

FIRMA
 / 
Odszkodowania za koronawirusa. Bielecki: mamy chaos

Lockdown wydłużony, czy polska gospodarka to wytrzyma? - Właśnie tego się boje, to jest ta regresywna natura. Nawet podczas poprzedniego kryzysu należeliśmy do tych silnych, którzy dobrze przeszli przez kryzys, a nawet wzmocnili swoją pozycję w układzie międzynarodowym. To jest piekielnie ważne, by przez dobrą, kierunkową pomoc, utrzymać się wśród tych, którzy będą gotowi i będą w miarę dobrze stali na nogach, kiedy ruszy to ożywienie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Krzysztof Bielecki, były premier i przewodniczący Rady Partnerów EY. Był też pytany o odszkodowania dla przedsiębiorców. - Mamy pewien chaos, trudno to bardziej dyplomatycznie określić. Ludzie w czasie kryzysu muszą widzieć jasne przywództwo, muszą wiedzieć, że jeśli zakazuje się im prowadzenia działalności, to trzeba wziąć za to chociaż część odpowiedzialności. Trzeba sprawiedliwie, szybko i przejrzyście wspierać tych, którzy z obiektywnych przyczyn nie mogą dziś pracować - dodał.

176
21.01.2021 16:08

ODSZKODOWANIA
 / 
Powikłania poszczepienne. Państwo bierze na siebie odszkodowania, od 3 do 100 tys. zł

Powstaje fundusz kompensacyjny, z którego będą wypłacane odszkodowania za powikłania po szczepieniu na koronawirusa. - Bardzo dobrze, że powstaje taki fundusz, bo nie mówimy o błędach, a działaniach niepożądanych, czyli skutkach ubocznych, które towarzyszą każdemu lekowi, każdej szczepionce. Producent liczy się z tym, że takie zdarzenia mogą wystąpić i uprzedza o tym w ulotce. Do tej pory pacjenci, którzy poddawali się szczepieniom, byli w razie wystąpienia powikłań, pozbawieni jakichkolwiek możliwości uzyskania odszkodowań - powiedziała w programie "Newsroom" mec. Jolanta Budzowska, partner w kancelarii BUDZOWSKA FIUTOWSKI I PARTNERZY. - Był problem z tym, kto te odszkodowania ma wypłacać, Skarb Państwa wziął na siebie ten obowiązek - będzie wypłacał od 3 do 100 tys. zł, w zależności od rodzaju powikłania. Na razie ma to działać tylko w zakresie szczepionek przeciwko COVID-19, a od przyszłego roku ma też dotyczyć innych szczepień - dodała.

25
18.01.2021 18:47

KORONAWIRUS
 / 
Odszkodowania za niepożądane skutki szczepień. Jest projekt ustawy

Rząd pokazał projekt ustawy o Funduszu Kompensacyjnym Szczepień Ochronnych. Ma on pozwolić na łatwiejsze ubieganie się o odszkodowania przez tych, u których pojawią się niepożądane skutki szczepień. Wysokość zadośćuczynienia może wahać się od kilku do 100 tys. zł.

16
19.11.2020 9:16

WYNIKI
 / 
PZU z większym zyskiem kwartalnym. Ostatnio jednak wypłaca coraz więcej świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonych

Państwowy gigant ubezpieczeniowy pozytywnie zaskoczył wynikami. PZU wypracował zyski o prawie jedną czwartą wyższe od prognoz, przebijając statystyki sprzed roku. Zarząd poinformował też o widocznym w ostatnich tygodniach wzroście wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonych.

184
12.11.2020 15:02

MARSZ NIEPODŁEGŁOŚCI
 / 
Straty podczas Marszu Niepodległości. Organizatorzy nigdy za nie nie zapłacili

70, 90, 120 tys. zł – na takie kwoty wyceniała w ostatnich latach swoje straty Warszawa po Marszach Niepodległości. Kto za nie płacił? Samorząd bądź też - jak w przypadku strat w rosyjskiej ambasadzie - skarb państwa. Organizatorzy raczej nie mają się co obawiać o swoje finanse.

bDAoJguv
6
26.09.2020 10:16

ODSZKODOWANIA
 / 
Miliony za współpracę z dyktaturą. Volkswagen wypłaci odszkodowania

36 mln reali brazylijskich, czyli w przeliczeniu 6,5 mln dolarów. Dokładnie tyle niemiecki koncern Volkswagen ma wypłacić ofiarom prześladowań dyktatury wojskowej w Brazylii.

18.09.2020 14:43

USZCZERBEK NA ZDROWIU
 / 
Wysokość odszkodowania za wypadek przy pracy

Dopiero gdy lekarz uzna, że leczenie się zakończyło, można złożyć do ZUS wniosek o wypłatę odszkodowania. Wtedy sprawę przejmuje lekarz orzecznik. Wysokość odszkodowania zależy m.in. od minimalnej pensji w danym roku.

230
15.09.2020 17:31

RZĄD
 / 
Pozwy za lockdown. Rząd boi się precedensu. "Stanie na rzęsach, aby nie wypłacić złotówki"

Turystyka i rozrywka zwarły szyki. Branże chcą od Skarbu Państwa pieniędzy za czas zamrożenia gospodarki. Rząd długo milczał, a potem zaczął majstrować przy prawie, aby wypłatę roszczeń utrudnić. Zdaniem ekonomisty Marka Zubera w szeregach władzy zapanował strach przed kolejnymi pozwami.

12
15.09.2020 16:16

PRAWO
 / 
Premier składa wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. CIR wyjaśnia

W przypadku niezgodności rozporządzenia z Konstytucją najpierw o tym powinien wypowiedzieć się Trybunał Konstytucyjny. Dopiero potem sąd cywilny będzie mógł orzec odszkodowanie tym, którzy ucierpieli w wyniku stosowania tegoż rozporządzenia - wynika z odpowiedzi Centrum Informacyjnego Rządu na pytania money.pl.

bDAoJguB
13
15.09.2020 12:07

ODSZKODOWANIA
 / 
Rekompensaty dla firm. Morawiecki kieruje wniosek do TK. Müller: przepisy muszą być spójne

Trybunał Konstytucyjny służy zamrażaniu roszczeń firm, które ucierpiały przez pandemię koronawirusa? - Zacznijmy od tego, że przez ostatnie kilka miesięcy do polskich przedsiębiorców został skierowany ogromny poziom wsparcia, więc chciałbym obalić tezę, że wsparcie nie było udzielane. Po drugie, kwestie formalne związane z roszczeniami są istotnym aspektem funkcjonowania państwa, ale bez wątpienia potrzebne jest spójne wyrokowanie w tym zakresie, dlatego ważne jest, by były ścisłe przepisy domagania się takich roszczeń, żeby to było konsekwentne i nie było różnic w orzecznictwie. Stąd taka decyzja, by Trybunał Konstytucyjny orzekł w tej sprawie - powiedział w programie "Tłit" Piotr Müller, rzecznik rządu. - Na sytuację trzeba patrzeć z perspektywy różnych branży, niektóre rzeczywiście zostały bardzo dotknięte na tej sytuacji. Ci, którzy zostali dotknięci mocniej, powinni mieć większe wsparcie - dodał.

462
14.09.2020 14:37

PRAWO
 / 
Trybunał Konstytucyjny na ratunek. Premier chce go wykorzystać przeciwko przedsiębiorcom

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił swój wzrok w kierunku Trybunału Konstytucyjnego. Szef rządu chce, by TK stwierdził niekonstytucyjność przepisu, który nakazałby rządowi wypłatę odszkodowań przedsiębiorcom - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

2
24.07.2020 12:02

ODSZKODOWANIA
 / 
Świadczenia dla deportowanych. Sejm przyjął ustawę

Osoby, które w latach 1939-56 zostały zesłane lub deportowane do Związku Sowieckiego, będą mogły ubiegać się o świadczenie pieniężne. Posłowie niemal jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem tych przepisów.

13
23.07.2020 14:56

KORONAWIRUS
 / 
Kolejne branże wzywają Skarb Państwa do zapłaty odszkodowania. Gra o 147 mln zł

Do 84 firm z branży turystycznej i pokrewnych dołączyło kolejnych 40 przedsiębiorstw z branży rozrywkowo-rekreacyjnych. Domagają się odszkodowania za straty poniesione w związku z wprowadzeniem stanu pandemii. Łączna kwota roszczeń wobec Skarbu Państwa wynosi już 147 mln zł.

bDAoJguC
17
10.07.2020 8:33

ODSZKODOWANIA
 / 
Odszkodowania za mienie bezspadkowe. Duda nie zgodzi się na wypłaty przez Polskę

Zgodnie z powszechnie przyjętymi rozwiązaniami mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa – przekonuje Andrzej Duda.

04.07.2020 18:25

UBEZPIECZENIA
 / 
Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela. Jak to zrobić?

Odwołanie od decyzji ubezpieczyciela ma miejsce, gdy wysokość odszkodowania nie jest zadowalająca. Takie prawo przysługuje wszystkim ubezpieczonym. Ile czasu jest na odwołanie? Kiedy firma musi odpowiedzieć?

207
24.06.2020 7:11

LOCKDOWN
 / 
Odszkodowanie za lockdown. Polacy chcą rekompensat i składają pozwy

Małe jednoosobowe biznesy, pracownicy branży turystycznej, turyści, a teraz właściciele centrów zabaw dla dzieci. Polacy chcą od państwa polskiego odszkodowań za okres zamknięcia związanego z koronawirusem.

402
17.05.2020 13:33

GASTRONOMIA
 / 
Szczecińscy restauratorzy chcą odszkodowań od rządu. "Każdy stracił po kilkadziesiąt tysięcy"

- Rząd nas zamknął i rząd powinien wypłacić nam odszkodowania - mówi szczeciński restaurator. Przedstawiciele branży wskazują, że przez czas kwarantanny tracili po kilkadziesiąt tysięcy zł, a pomoc od państwa jest niewystarczająca.

647
13.05.2020 14:15

ODSZKODOWANIA
 / 
Pozew za koronawirusa. "Zaniechanie wprowadzenia stanu nadzwyczajnego wywołało chaos"

To może być precedens. Do sądu wpłynął pozew przeciwko Skarbowi Państwa. Przedsiębiorca i właściciel małej sieci siłowni domaga się pół miliona złotych odszkodowania za, jak twierdzi, niewłaściwą reakcję państwa na epidemię. Zdaniem prawników takich pozwów może być za chwilę więcej.