Notowania

Były prezes PKP Cargo Adam P. zatrzymany

Były prezes PKP Cargo Adam P. oraz byli członkowie zarządu zostali zatrzymani w związku z niegospodarnością w spółce. Chodzi o straty sięgające ćwierć miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Adam P. zaczął pracę w Grupie PKP w 2012 roku, a rok później trafił do zarządu PKP Cargo. (Fot: PAP/CTK Michal Krumphanzl)

Co dokładnie kryje się pod pojęciem "niegospodarności"? - Zarzut dotyczy wykupienia jednej ze spółek z siedzibą w Amsterdamie za kwotę zawyżoną o połowę - powiedziała money.pl rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Potwierdziła, że jednym z zatrzymanych jest Adam P.

Zobacz też: PKP zmienia się w holding. Firma szykuje się do międzynarodowej konkurencji

Chodzi o kupno 80 procent udziałów w mającej siedzibę w Amsterdamie spółce Advanced World Transport. Choć ma siedzibę w Holandii, to w rzeczywistości drugi największy kolejowy przewoźnik towarowy w Czechach. Do transakcji doszło 30 grudnia 2014 roku. Jej koszt wyniósł 103 miliony euro.

P. zaczął pracę w Grupie PKP w 2012 roku, a rok później trafił do zarządu PKP Cargo. Był odpowiedzialny za przygotowanie debiutu giełdowego spółki. Jako członek zarządu ds. finansowych odpowiadał również za proces restrukturyzacyjny. Był prezesem spółki od listopada 2013 roku do grudnia 2015 roku.

Zanim P. zaczął pracę w PKP, robił karierę w bankach. W PKO BP był dyrektorem biura fuzji i przejęć, pracował też w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2019

ProkuratirAle się dwoją i troją żeby przykryć aferę kryształowego prezesa.

19-02-2019

echFala zatrzymań ma przykryć "srebrna aferę" ?

19-02-2019

zaraPomylili prezesów.

Rozwiń komentarze (337)