Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Były wicepremier o rządzie PiS: "Ktoś nie myśli, ktoś nie liczy, ktoś nie analizuje"

W ostatnich dniach doszło do wyłączeń bloków w elektrowniach Połaniec, Opole, Kozienice, Bełchatów oraz Turów. Przestoje miał także najnowszy blok elektrowni Jaworzno. Czy to kolejne widmo kryzysu energetycznego, który może nas czekać? - To kolejna odsłona tego samego serialu: ktoś nie myśli, ktoś nie liczy, ktoś nie analizuje, ktoś zapomina. W przyszłym roku będziemy mieli już osiem lat rządu PiS, który miał stabilne zaplecze parlamentarne, w poprzedniej kadencji miał większość i w Sejmie, i w Senacie, ma swojego prezydenta. Kiedy przełożymy to na realne działania w zakresie energetyki, to co widzimy? Nie udało się rozpocząć i zakończyć ani jednej dużej elektrowni, mamy zablokowanie energetyki na lądzie, najpierw przyspieszenie rozwoju w fotowoltaice, a teraz masowe odmowy przyjmowania prądu od prosumentów - komentował w programie "Newsroom" WP Janusz Piechociński, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie PO-PSL.
Tagi:
0
0
45
Podziel się
Komentarze (45)
zobacz więcej komentarzy (45)
KOMENTARZE
(45)
obsewator
3 dni temu
A ja dostaję od Rządu 13 i 14 tą emeryturę tera 3 tys na wągiel i jest mnie z tym rzadem dobrae
Pragmatyk
7 dni temu
PIS z Watykanem to największy szkodnik i okupant Polski. Suwerenie głowa do góry i spojrzyj prawdzie w oczy, a nie na kolanach i głowa w błocie.
Noszkuźwa
1 tyg. temu
Tyle zła ile PiS wyrządził Polsce w czasie swoich nieudolnych nierządów, nie zrobili Hitler i Stalin łącznie.
taki syn
1 tyg. temu
zabił rozwój wiatraków, zabił fotowoltaikę jak tylko zaczęła rosnąć, zwalił rozbudowę Turowa, rozkręcił awanturę z Czechami o Turów, zwielokrotnił import węgla z Rosji (jakoś musiał się odwdzięczyć za podsłuchy "u Sowy", nie podpisał jeszcze kontraktu na gaz z Norwegami mimo iż buduje odnogę od Norwesko-Niemieckiej rury... a zaraz, wydrukował 11,5 mld zł żeby zastąpić tym pustym pieniądzem brakujący węgiel
Marek
2 tyg. temu
Kto kazał zamykać polskie kopalnie tylko po to żeby kupować więcej gazu i węgla od rosji.
...
Następna strona