Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Carrefour "osłodzi" pracownikom inflację. Specjalny dodatek w drodze

6
Podziel się:

Rosnąca we Francji inflacja zmusiła rząd, a wraz z nim prywatne firmy, do wypłacenia z tego tytułu rekompensat pracownikom. Przypadek sieci Carrefour, która zdecydowała się objąć "dodatkiem inflacyjnym" dziesiątki tysięcy pracowników, może przełożyć się także na sytuację w Polsce.

Carrefour "osłodzi" pracownikom inflację. Specjalny dodatek w drodze
Carrefour we Francji wprowadza "dodatek inflacyjny" dla swoich pracowników (PAP, Tomasz Wojtasik)

"Carrefour dba o siłę nabywczą swoich pracowników". W ten sposób sieć tłumaczy wprowadzenie dodatku inflacyjnego dla pracowników. Rozwiązanie stanowi pośrednio odpowiedź na decyzję rządu o podwojeniu świadczenia w skali kraju.

Pracownicy sieci Carrefour otrzymają dodatkowych 200 euro. Wrażenie może robić skala decyzji. W przypadku sieci dodatek trafi do blisko 85 tys. na 100 tys. pracowników. Mowa o osobach na szeregowych stanowiskach.

Decyzja francuskiej sieci może przełożyć się na sytuację polskich pracowników. Przypomnijmy, że inflacja konsumencka we Francji we wrześniu wyniosła 2,2 proc., a w Polsce w tym samym okresie kształtowała się na poziomie aż 5,9 proc.

Zobacz także: Biedronka żąda 20 tys. zł od lidera AgroUnii. Kołodziejczak: Nie zapłacę!

Francja reaguje na inflację

Przypomnijmy, że premier Francji Jean Castex zapowiedział, że wszyscy mieszkańcy kraju o miesięcznych dochodach netto poniżej 2 tys. euro otrzymają 100 euro dodatku inflacyjnego. Pomoc może objąć blisko 38 mln z 67 mln mieszkańców całego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Obronca
2 lata temu
Koronawirus i pis=Armagedon, jaki piękny był kiedyś świat np w prl, wszystko było praca, ludzie nie chorowali, byli normalni, pomimo że było mało towaru w sklepach to i tak nikomu nic nie brakowało a teraz brak pracy, choroby, koronawirus, bieda i co z tego że towar jest w sklepie jak nie ma za co kupoc
RR413
2 lata temu
Ja nie wypłacam rekompensat tylko podwyższam pensje. Oczywiście jednocześnie podnoszę ceny klientom ... wicie rozumiecie, nie będę ryzykował swoim majątkiem dla 10% zysku. Pozdrawiam wyborców PiS, niech żyje socjalizm!` Niech żyje komunistyczna unia!
Krakow
3 lata temu
CARREFOUR W POLSCE I DODATEK INFLACYJNY ???? ZART JAKIS , DYREKCJA ZABIERZE DLA SIEBIE A NIE DA PRACOWNIKOM ZARABIAJACYM NAPRAWDE NEDZNE PIENIADZE, NAJGORSZY JEST W JRK, PRZY WITOSA, TAM JEST FATALNIE Z WYNAGRODZENIAMI, FATALNIE !!!! DYREKCJA GONI DO ROBOTY , SKANDAL
tolek b
3 lata temu
na tym polega właśnie spirala inflacyjna pod koniec lat 80 tych dostawałem podwyżki i rekompensaty 2x w miesiącu
victor
3 lata temu
...w PRL w zwiasku z inflacja zaciskano pasa - wychodzi wiec na to, ze pierwszy PRL, to byl dziki kapitalizm.