Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Carrefour "osłodzi" pracownikom inflację. Specjalny dodatek w drodze

6
Podziel się:

Rosnąca we Francji inflacja zmusiła rząd, a wraz z nim prywatne firmy, do wypłacenia z tego tytułu rekompensat pracownikom. Przypadek sieci Carrefour, która zdecydowała się objąć "dodatkiem inflacyjnym" dziesiątki tysięcy pracowników, może przełożyć się także na sytuację w Polsce.

Carrefour "osłodzi" pracownikom inflację. Specjalny dodatek w drodze
Carrefour we Francji wprowadza "dodatek inflacyjny" dla swoich pracowników (PAP, Tomasz Wojtasik)
bETvLupx

"Carrefour dba o siłę nabywczą swoich pracowników". W ten sposób sieć tłumaczy wprowadzenie dodatku inflacyjnego dla pracowników. Rozwiązanie stanowi pośrednio odpowiedź na decyzję rządu o podwojeniu świadczenia w skali kraju.

Pracownicy sieci Carrefour otrzymają dodatkowych 200 euro. Wrażenie może robić skala decyzji. W przypadku sieci dodatek trafi do blisko 85 tys. na 100 tys. pracowników. Mowa o osobach na szeregowych stanowiskach.

Decyzja francuskiej sieci może przełożyć się na sytuację polskich pracowników. Przypomnijmy, że inflacja konsumencka we Francji we wrześniu wyniosła 2,2 proc., a w Polsce w tym samym okresie kształtowała się na poziomie aż 5,9 proc.

bETvLupz
Zobacz także: Biedronka żąda 20 tys. zł od lidera AgroUnii. Kołodziejczak: Nie zapłacę!

Francja reaguje na inflację

Przypomnijmy, że premier Francji Jean Castex zapowiedział, że wszyscy mieszkańcy kraju o miesięcznych dochodach netto poniżej 2 tys. euro otrzymają 100 euro dodatku inflacyjnego. Pomoc może objąć blisko 38 mln z 67 mln mieszkańców całego kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETvLuqa
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Obronca
miesiąc temu
Koronawirus i pis=Armagedon, jaki piękny był kiedyś świat np w prl, wszystko było praca, ludzie nie chorowali, byli normalni, pomimo że było mało towaru w sklepach to i tak nikomu nic nie brakowało a teraz brak pracy, choroby, koronawirus, bieda i co z tego że towar jest w sklepie jak nie ma za co kupoc
RR413
miesiąc temu
Ja nie wypłacam rekompensat tylko podwyższam pensje. Oczywiście jednocześnie podnoszę ceny klientom ... wicie rozumiecie, nie będę ryzykował swoim majątkiem dla 10% zysku. Pozdrawiam wyborców PiS, niech żyje socjalizm!` Niech żyje komunistyczna unia!
Krakow
miesiąc temu
CARREFOUR W POLSCE I DODATEK INFLACYJNY ???? ZART JAKIS , DYREKCJA ZABIERZE DLA SIEBIE A NIE DA PRACOWNIKOM ZARABIAJACYM NAPRAWDE NEDZNE PIENIADZE, NAJGORSZY JEST W JRK, PRZY WITOSA, TAM JEST FATALNIE Z WYNAGRODZENIAMI, FATALNIE !!!! DYREKCJA GONI DO ROBOTY , SKANDAL
bETvLuqb
tolek b
miesiąc temu
na tym polega właśnie spirala inflacyjna pod koniec lat 80 tych dostawałem podwyżki i rekompensaty 2x w miesiącu
victor
miesiąc temu
...w PRL w zwiasku z inflacja zaciskano pasa - wychodzi wiec na to, ze pierwszy PRL, to byl dziki kapitalizm.