Notowania

Przejdź na
finanse
14.01.2020 10:07

CBA. Biuro zatrzymało byłego senatora PiS i jego syna

CBA dokonało we wtorek zatrzymania byłego senatora Stanisława K. z synem i dyrektora małopolskiego oddziału PFRON. Chodzi o śledztwo dot. wielomilionowych łapówek, prowadzone przez agentów z krakowskiej delegatury Biura.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
CBA. Biuro zatrzymało byłego senatora PiS i jego syna (Fot: Grzegorz Michałowski)

CBA. Biuro zatrzymało byłego senatora PiS i jego syna

Jak informuje CBA, funkcjonariusze krakowskiej delegatury Biura prowadzą szczegółowe postępowanie w sprawie "podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe", a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

- Wszyscy podejrzani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne - powiedział w rozmowie z PAP CBA Temistokles Brodowski.

Oglądaj: CBA. Tomasz Grodzki pod lupą Biura. Mocny komentarz Cezarego Tomczyka

Do tej pory zarzuty w sprawie usłyszało 24 podejrzanych.

CBA. Biuro zatrzymało byłego senatora PiS i jego syna

CBA poinformowało, że wśród zatrzymanych dziś osób znajduje się były senator RP VIII kadencji, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Zgodnie z komentarzem CBA były senator i jego syn usłyszą m.in. zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2020

KrasnoludekCały pis to jedno wielkie przedsiębiorstwo przestępcze.

14-01-2020

^%$#@#$%^&A co z Marianem? Postraszył was trochę i sprawa ucichła. Widać prezes nie taki silny.

Rozwiń komentarze (2)