Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

CBA wkroczyło do UM Niepołomic. Burmistrz i jego zastępca zatrzymani

169
Podziel się:

Samorządowcy zatrzymani zostali w związku z nieprawidłowościami dotyczącymi realizacji inwestycji budowy Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 16 osób.
Zarzuty w tej sprawie usłyszało już 16 osób. (CBA, cba.gov.pl)

CBA prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice. Chodzi o budowę Szkoły Podstawowej w Niepołomicach wraz z przylegającym otoczeniem.

Agenci CBA zatrzymali we wtorek burmistrza i wiceburmistrza Miasta i Gminy - informuje wydział prasowy Biura.

Funkcjonariusze przeszukali miejsce pracy samorządowców. Mężczyźni zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą "zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych w związku z pełnionymi funkcjami publicznymi, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę, a także złożenie nierzetelnych oświadczeń o braku powiązań z jednym z wykonawców startujących w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego" - podaje CBA.

Zobacz także: Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

To nie pierwsze zatrzymania CBA w tej sprawie. Zarzuty usłyszało już 16 osób. Wątki dotyczące 7 osób zostały wyłączone z toczącego się postępowania i objęte aktami oskarżenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(169)
zawieszona de...
4 lata temu
PIS NISZCZY SAMORZĄDY Władza nadużywa przepisów, które pozwalają na zawieszenie wójta lub burmistrza nawet na kilka miesięcy, bez decyzji sądu - ostrzegają samorządowcy. Punktem zapalnym stały się podkrakowskie Niepołomice. W czasie nieobecności burmistrza władzę w gminie sprawuje 27-letni Krystian Zieliński, wskazany przez premiera. W ostatnich wyborach samorządowych bez sukcesu starał się o mandat radnego w Wojniczu z listy PiS. Okazuje się, że jego rola nie sprowadza się zwykłego administrowania gminą. Zdążył już "zwolnić zastępcę burmistrza (...) oraz odwołać radę nadzorczą i kierownictwo miejskiej spółki wodociągowej".
myślący
4 lata temu
Po to burmistrz zamawiał i zapłacił za tą koncepcję, by zrealizować na jej podstawie inwestycję, inaczej byłaby to czysta niegospodarność płacić za dokument "do szuflady". A skoro tak, to z góry wiedział, że gmina suma sumarum zamierza za tą koncepcję zapłacić nie 120 ty. zł a 520 tys. zł, tylko w podzielonej płatności-pierwszą transzą w kwocie 120 tys. zł wprost architektowi i drugą transzą w kwocie 400 tys. zł poprzez wykonawcę. Moim zdaniem wprowadzając ten zapis do umowy, działał na szkodę gminy podwyższając ostateczny koszt inwestycji o 400 tys. zł.
gdzie jest ka...
4 lata temu
Podpisał umowę na studiów wykonalności szkoły za 120 tyś. zł, ale w umowie z wykonawcą budynku umieścił zapis, że ten ma zapłacić dodatkową kwotę 400 tys. zł architektowi za "prawa autorskie". Była zaniżona cena dokumentacji, a może chodzi o coś innego, bo jeżeli gmina kupiła tanio studium, to i tak musiała "dopłacić" te dodatkowe 400 tys. zł do tego studium "na lewo" w umowie z wykonawcą szkoły (oferta wykonawcy przecież musiała kalkulować/obejmować koszty tych 400 tys. zł dla architekta)?
deKODer
4 lata temu
to ludzie POwiązani z POKO- nic dziwnego
ziom
4 lata temu
zapraszamy do Siedlec
...
Następna strona