Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Marian Banaś odpowiada CBA. "To dobrze, że prokuratura się tym zajmie"

20
Podziel się:

- To dobrze, że prokuratura i ewentualnie niezawisły sąd zajmą się sprawą moich oświadczeń majątkowych i skrupulatnie wyjaśnią wszystkie wątpliwości - tak prezes NIK Marian Banaś odpowiedział na piątkowe zawiadomienie CBA do prokuratury.

Marian Banaś zabrał głos. Komentuje zawiadomienie do prokuratury w swojej sprawie
Marian Banaś zabrał głos. Komentuje zawiadomienie do prokuratury w swojej sprawie (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Jak informuje portal wPolityce.pl, Marian Banaś swoje oświadczenie przesłał do Polskiej Agencji Prasowej.

Oprócz radości z podjęcia działań przez prokuraturę, Banaś po raz kolejny podkreślił, że nie zataił swojego majątku oraz nie miał żadnych nieudokumentowanych źródeł dochodów.

Zapewnia również o swojej gotowości do złożenia ewentualnych wyjaśnień i spokojnie czeka na finał sprawy.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Przypomnijmy, że CBA w piątek po południu poinformowało, że szef NIK Marian Banaś będzie musiał wytłumaczyć się przed śledczymi ze swoich oświadczeń majątkowych. Biuro doszukało się w nich nieprawidłowości.

Komunikat pojawił się zaledwie kilka minut po tym, jak NIK poinformował, że Marian Banaś do dymisji wbrew doniesieniom medialnym się nie podał.

Lista zarzutów jest długa. CBA podejrzewa szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

"28 listopada 2019 roku CBA zakończyło procedurę kontroli oświadczeń majątkowych Mariana Banasia, składanych przez niego w latach 2015-2019. Kontrola wykazała nieprawidłowości, które – w ocenie CBA – uzasadniają skierowanie sprawy do prokuratury" - czytamy w komunikacie biura.

Jak dodano: "W toku czynności pokontrolnych opisanych w art. 45 ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym kontrolowany Marian Banaś złożył 23 października 2019 roku zastrzeżenia do ustaleń CBA. Zastrzeżenia te zostały w całości odrzucone przez Biuro, o czym kontrolowany został poinformowany 28 listopada 2019 roku."

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
H a Ha hA
3 lata temu
sprawa Banasia pokazuje jak słaba dziś jest lewica, w zasadzie może siedzieć cicho lub głośno, nie ma to znaczenia jak siedzą
JURM
3 lata temu
KOLEGA ZIOBRO, Z PIS POMOŻE BANASIOWI.CHWILOWO UNIKNIE KŁOPOTÓW.
Zrób to chłop...
3 lata temu
Panie Banaś pokaż pan Kaczyńskiemu i Kamińskiemu gdzie ich miejsce. Zawieś pan do odwołania przez prezesa NIK dwoch komisarzy prezesa i zrób swoich ludzi zastępcami po. Zaraz zmienią stosunek do pana. A najlepiej wysłać z dwie trzy kontrolę i nabiorą moresu od razu do pana.
Mz
3 lata temu
Nowo wybrany zastępca Prezesa NIK ma go mieć na oku i patrzeć mu na ręce albo co gorsza zrobić przekręt jego rękoma by potem go oskarżyć lub sprowokować do korupcji :) Ja Mariusz wam to mówię z 5 wymiaru Polski 2020 w kwietniu rząd upadnie z hukiem Duda wprowadzi stan wyjątkowy na czas haosu i niebędzie wyborów do 2025 :)
Abe
3 lata temu
Też się bardzo cieszę :) tylko to nie prokuratura powinna się zająć, a komisja vatowska do spraw majątkowych złożona z opozycji. Chętnie bym też posłuchał o dwóch wieżach.